Vėžiu susirgusi Ramunė: „Sveikatą atgavau tik susirgusi vėžiu: taip save nuodija daugelis ir net nenutuokia, kokią žalą daro“

 
Vėžiu susirgusi Ramunė: „Sveikatą atgavau tik susirgusi vėžiu: taip save nuodija daugelis ir net nenutuokia, kokią žalą daro“

Jau penkerius metus šiaulietė Ramunė rytą pradeda šviežių sulčių stikline, o šaldytuvą papildo vietos turguje įsigytomis daržovėmis. Įpročiu tapo ir geriami natūralūs  sisteminiai enzimai. Tačiau taip buvo ne visada. Moteris šiandien skėsčioja rankomis prisiminusi, kokį gyvenimo būdą buvo pasirinkusi anksčiau. „Viskas, ką darau šiandien, mano gyvenime atsirado po sunkios ligos. Tačiau kiek tokių kaip aš vis dar tęsia savęs nuodijimą“, - retoriškai klausė pašnekovė.

Lemtinga diagnozė

Tai, kad serga gimdos kaklelio vėžiu šiaulietė išgirdo ne iš karto, tad navikas jau buvo išplitęs už gimdos ribų. Kaip bebūtų keista, Ramunė prisimena, kad tuomet žinia apie antros stadijos onkologinę ligą jos per daug nenustebino. „Žinojau, kad kažkas ne taip, nes vis skaudėjo galvą, jaučiau silpnumą, kankino vidurių užkietėjimas, skrandžio skausmai. Kitaip tariant, normaliai jaučiausi arba niekada, arba labai retai. Jau net negaliu apsakyti ir kiek saujų tablečių per dieną išgerdavau. Tapau tikru ligų maišu. Kad ir kaip dabar kvailai skamba, bet kai iš savo ginekologės išgirdau, kad gimdos kaklelyje yra pakitimų ir man reikėtų išsitirti detaliau, tiesiog lengviau atsidusau. Pamaniau, kad na ir kas, jei dar ir vėžį ras. Tikrai nebuvau nusiteikusi optimistiškai, bet tiesiog norėjau bent kokio nors atsakymo, kas man negerai“, - atsiduso moteris. 40-metį tuomet neseniai atšventusi Ramunė su išgirsta diagnoze susitaikė greitai, o ligoninėse pradėjo lankytis tik dažniau. Kitos lėtinės ligos bei nusilpęs imunitetas moteriai taip pat neleido lengviau atsikvėpti. Pasak jos, daugiau nei dvidešimt metų gydytojai negalėjo rasti tikslios skausmo ir nuolatinio silpnumo priežasties. Žiemą jai prasidėdavo sunkus dusulys, nesibaigiantys peršalimai ir karščiavimas, o vasarą sveikatą alindavo alerginės reakcijos ir išsekimas. Dėl mieguistumo ji net negalėjo normaliai dirbti. „Kai nuo paauglystės susiduri su tiek sveikatos problemų ir nebežinai, ką reiškia sveikas gyvenimas, nesilankymas pas gydytojus, į viską žiūri kiek kitaip. Žinote, tada manydavau, kad juk viską darau gerai ir teisingai, tai turbūt paveldima ar tiesiog kitaip ir būti negali. Susirgus vėžiu labiausiai išgyveno mano sesuo. Esame be galo artimos nuo mažens, todėl ji pradėjo ieškoti informacijos internete, visomis išgalėmis stengėsi padėti man“, - prisiminusi septynerių metų senumo įvykius moteris susigraudino.  Vokietijoje gyvenantis jos sesers kolega užsiminė apie efektyvią  sisteminę enzimų terapiją. Pradėjusi domėtis Ramunės sesuo sužinojo, kad visi iki tol kankinę simptomai ir sveikatos negalavimai gali būti susiję su enzimų trūkumu. Kartu enzimai padeda kovoti ir su onkologinių ligų gydymo sukeliamais šalutiniais efektais.

Sveikata tik blogėjo

Onkologinei ligai greitai progresuojant Ramunei buvo atlikta operacija ir pradėta taikyti pažangiausiu gydymo metodu laikoma biologinė terapija. Taikant intensyvų gydymą šiaulietės sveikata nepaliaujamai silpo. Ji prisimena, kad po kurio laiko negalėjo pasikelti iš lovos, o maistą jai lašindavo per lašelinę.  

Net ir atlikus operaciją bei skyrus modernų gydymą, šio straipsnio herojės sveikata taisėsi lėtai. Svarbiausia jos gydytojams ir šeimos nariams tuo metu buvo išgirsti taip trokštą remisijos verdiktą. „Ne veltui sakoma, kad liga gali tapti ir dovana. Sesuo greitai rado vokiečių įmonės „Mucos Pharma“ gaminamą enzimų vaistą, kurį rekomendavo visi medicinos srityje dirbantys pažįstami. Nedvejojau, nes tai moksliniais tyrimais jau seniai patvirtintas ir patikrintas vaistas. Sužinojau, kad tai visiškai natūralu, nes pačių enzimų yra visuose šviežiuose vaisiuose, daržovėse, ypač ananasuose ir papajose, tačiau tokių kiekių jų tiesiog nesuvalgytume, jog galėtume būti sveiki, nelieka klausimų“, - sakė moteris.

Pakeitė mitybą

Iki sužinojo apie sisteminės enzimų terapijos naudą ir pasidomėjo jos principais, ji vaisius ir daržoves valgydavo itin retai. Dažniausiai buhaltere namuose dirbančios moters maisto racioną sudarydavo pusfabrikačiai, kuriuos ji pasišildydavo skubėdama. „Gerdavau gazuotus gėrimus, valgiau daug cukraus, rūkytus, riebius mėsos gaminius ir tikrai nekreipiau dėmesio, ką su kuo derinti. Taip visuomet maitinosi kaime gyvenę mano tėvai, vėliau ir mano šeima. Juk tokiu būdu save nuodija daugelis ir net nenutuokia, kokią žalą daro. Ta nesveiko gyvenimo būdo grandinė nutrūko tik sužinojus apie vėžį ir atradus enzimus“, - atsiduso ji.  Jau seniai žinoma, kad onkologijoje sisteminė enzimų terapija sumažina chemoterapijos, radioterapijos ir kitų gydymo metodų šalutinius poveikius. Pacientui tai padeda sumažinti simptomų intensyvumą, o po operacijos – ir pagreitinti gijimo procesus.

Ramunė šią terapiją pradėjo taikyti likus keletui dienų iki operacijos, viso gydymo metu vėliau ir keletą metų po remisijos. Iki šiol bent kartą metuose ji atnaujina enzimų kursą, taip palaikydama gerą savo sveikatos būklę.
Straipsnio herojė pripažįsta, kad ši jos istorija yra tikra sėkmė. Jai nustatytos onkologinės ligos forma yra viena dažniausių moterų mirties priežasčių pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo šios onkologinės ligos miršta daugiu nei 200 000 moterų visame pasaulyje. Dabar ji atvirai sako, jog nejaučia jokios grėsmės, o lemtingu tapęs atradimas apsuko gyvenimą 360 laipsnių kampu bei suteikė antrą šansą.

Rekomenduoja garsiausi gydytojai

Garsus Japonijos medicinos mokslų daktaras Hiromi Shinya, kuris yra vienas iš kolonoskopijos naudojimo pradininkų, atradęs ne vieną modernų gydymo būdą, taip pat pripažįsta enzimų naudą. Savo bestseleriu tapusioje knygoje „Fermentų faktorius“ jis rašo, kad kūnui besikeičiant iš išorės, žmonės greičiau reaguoja į jo pokyčius, tačiau pirmiausiai pažeidžiami vis dėlto yra vidaus organai.

 „Žmonės linkę galvoti, kad jei pilvo neskauda, virškinimo sistema veikia gerai. Jiems net į galvą neateina pasirūpinti skrandžio ir žarnų vidinių sienelių būkle, dėl to ji toliau blogėja. Tik susirgę ima gailėtis, kad nekeitė gyvenimo būdo ir neužkirto kelio ligai.

Mūsų ląstelės nuolat atsinaujina. Kai kur organizme jos visiškai atsinaujina per kelias dienas, kitur per kelerius metus. Galiausiai senas ląsteles keičia naujos. Jų susiformuoja mums kasdien valgant ir geriant“, - knygoje pabrėžia medicinos mokslų daktaras.

Jis pažymi, kad taikant, pavyzdžiui, chemoterapiją, nuodijamos tiek sveikos, tiek ir piktybinės kūno ląstelės, „viliantis, kad normalios ląstelės regeneruosis, o piktybinės visiškai žus“. Tokiu ir panašiais atvejais padeda enzimai. Pasak garsaus mediko, jie yra būtini ląstelėms atsikurti, imuninei sistemai palaikyti ir kitiems gyvybiniams procesams. Nuo jų kiekio organizme priklauso ir imuninės sistemos būklė.

Žinomas fitoterapeutas bei gydytojas onkologas Juozas Ruolia taip pat yra pripažinęs tokio pagalbinio gydymo metodo naudą. Praėjo daug laiko nuo tada, kai onkologinės ligos diagnozė reiškė mirtį. Dabar sėkmingai išgydomas ne vienas onkologinės ligos atvejis, o enzimai padeda įveikti ir šalutinius efektus, tokius kaip pykinimas, silpnumas, imuninės sistemos pažeidimai ir kt.

„Susirgęs žmogus turi įdėti nemažai pastangų, bet rimtai ir laiku gydant pirmos bei antros stadijos vėžį – liga dažnai atsitraukia. Svarbiausia, kad žmogus nesudarytų sąlygų ligai atsinaujinti. Kiek sudėtingesnis trečios stadijos naviko gydymas, bet laiku susigriebus galima ir čia daug padaryti.
Reabilitacijos ir remisijos periodu, mažiausiai penkerius metus po agresyvaus gydymo, patariama vartoti priemones, stiprinančias imunitetą, kraujotaką, gerti antioksidantus, detoksikuojančias medžiagas, auglių aktyvumą slopinančias, virškinimą ir nervų sistemą gerinančias medžiagas.

Nors auglys ir pašalinamas, bet neretai jis būna paveikęs organizmą, todėl būtina atstatyti jo funkcijas. Onkologinėmis ligomis sergantiesiems siūloma nepamiršti ir bendros savo savijautos gerinimo. Čia svarbi mankšta, kiek tai daryti leidžia savijauta, enzimai, galbūt net masažas. Visos šias priemones galima naudoti tik šalia tradicinių gydymo metodų, todėl jos ir vadinamos pagalbinėmis“, - sako J. Ruolia.

Pasak specialisto, sisteminiai enzimai yra viena efektyviausių šiuolaikinio mokslo atrastų pagalbinių priemonių, kurios sudėtyje yra daugiau nei 20 aminorūgščių. Taip pat šie preparatai padeda mažinti metastazių plitimą, sumažina vėžinių ląstelių pajėgumą, slopina jų augimą ir gerina bendrą savijautą.

Plačiau apie enzimų terapijos vaistą onkologiniams ligoniams>>>

Panašūs straipsniai: