Tik susirgusi vėžiu sužinojo, ką visą gyvenimą darė blogai: šią klaidą kartoja ir kiti

 
Tik susirgusi vėžiu sužinojo, ką visą gyvenimą darė blogai: šią klaidą kartoja ir kiti

Šiandien kalbėdama apie prieš ketverius metus išgirstą diagnozę Emilija šypsosi. Būtent tuomet ji išgirdo, kad serga antros stadijos krūties vėžiu ir teks tuoj pat imtis intensyvaus gydymo. Jau kurį laiką jautusi nebylius ligos simptomus ji įsitikino, kad tokia netikėta žinia ne tik jos nepalaužė, bet ir suteikė šansą gyventi daug sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą. „Teisingai sakoma, kad tai, kas mūsų nenužudo, padaro tik stipresniais. Mano istorija būtent tokia“, – šypteli ji pradėdama pokalbį.

Nenorėjo patikėti

Būdama 30–ies Emilija krūtyje pastebėjo nedidelį guzelį. Tačiau jis nebuvo ryškiai apčiuopiamas, todėl jauna moteris tam neteikė didelės reikšmės. Tik mylimasis ją įkalbėjo nuvykti į kliniką ir išsitirti.

„Aš jam be galo dėkinga. Pati esu tas žmogus, kuris tikrai nedarys tragedijos dėl neakivaizdaus sveikatos sutrikimo, todėl jei mano vaikinas nebūtų pasakęs, kad tikrai turiu išsitirti, nežinau, kuo būtų pasibaigusi liga. Gydytoja atliko visus reikalingus tyrimus ir kai jai pačiai iškilo klausimų, pasiūlė atlikti ir krūties biopsiją.

Ji paaiškino, kad tai padeda nustatyti galutinę diagnozę net jei mazgelis krūtyje ir būna labai aiškiai apčiuopiamas ar matomas ultragarsu. Taigi, ir šis tyrimas patvirtino, kad man yra vėžys. Iš pradžių nenorėjau tuo patikėti, bet teko greitai susivokti, nes reikėjo pradėti gydymą“, – prisiminė klaipėdietė.

Krūties vėžys yra dažniausia moterims diagnozuojama onkologinė liga, kuria suserga kas dešimta moteris. Svarbiausia čia – laiku diagnozuoti ligą ir tuomet skirti veiksmingiausią gydymą.

Nors iš pradžių straipsnio herojė patyrė šoką ir nenorėjo patikėti šia žinia, vėliau ramiai pasikalbėjo su gydytoja. Dabar moteris jau žino, kad susiraukšlėjusi krūtinės oda, aplink ryškėjančios odos „duobutės“, spenelių formos pokyčiai ir kt. buvo patys tiksliausi apie krūties vėžį signalizuojantys simptomai.

„Gydytoja man paaiškino, kad vėliau pasitaiko ir neįprastų išskyrų iš spenelių, kurios reiškia, kad vėžinės ląstelės užkemša latakus. Svarbūs ir kiti simptomai, tačiau, kaip jau žinau, svarbiausia yra nedelsti ir imtis visų įmanomų priemonių tada, kai joms dar yra laiko“, – užtikrintai pokalbį tęsė pašnekovė.

Gydymas tik silpnino

Mama, brolio šeima ir mylimasis Emiliją skatino nedelsti ir tuoj pat imtis gydymo plano, kurį siūlė jos gydytojai. Ištyrus paaiškėjo, kad dešiniojoje jos krūtyje buvo 4 cm skersmens navikas, tačiau vis dar nebuvo metastazių. Taigi, jai buvo pasiūlyta pašalinti naviką operacijos metu ir taikyti biologinę terapiją.

„Tikrai negaliu skųstis profesionaliu gydytojų darbu. Jie padarė viską, ką galėjo ir net daugiau. Man buvo suteiktos visos galimybės, patarimai ir net papildoma pagalba. Kai palūždavau ir tapdavo tikrai blogai, ne kartą kalbėjausi ir su ligą man atradusia ginekologe. Ji – nuoširdus ir visada skubantis padėti žmogus.

Būtent kai man buvo silpna ir prasidėjo sunkumai po operacijos bei toliau taikant gydymą, ji patarė pasidomėti sistemine enzimų terapija. Tai ir tapo mano išsigelbėjimu“, – pasakojo moteris.

Pradėjus intensyviai gydytis Emilijos jėgos seko, ji nebegalėjo sportuoti, kaip anksčiau, o ir išvaizda bylojo apie vis silpstančią sveikatą. „Neatročiau sveikai ir tai sakė visi mano šeimos nariai. Mama nerimavo, nes kad ir kiek valgyčiau, vis tiek atrodžiau tarsi serganti.

Kadangi visada buvau iš tų, kurie pirmieji suserga gripo sezonui prasidėjus ar vos tik išėjus be šaliko perpučia skersvėjis, organizmui pradėjus kovoti už išlikimą, man stigo jėgų“.

Prisiminusi gydytojos patarimą klaipėdietė pradėjo domėtis sistemine enzimų terapija ir atrado vokiečių įmonės „Mucos Pharma“ kuriamą preparatą. Jau seniai moksliniai tyrimais patvirtintas vaistas dažnai rekomenduojamas norint sustiprinti imunitetą ar moderniais medicininiais metodais gydant onkologines ligas. Pastaruoju atveju jis puikiai tinka kaip pagalbinė priemonė.

„Niekada netikėjau papildais, nes ir gerdama vitaminą C didžiausiomis dozėmis vis tiek sirgdavau ir tik vaistai visada padėdavo. Kadangi tai vaistas ir visiškai natūralus preparatas, nedvejojau, ar pradėti vartoti. Enzimų yra visuose šviežiuose vaisiuose, daržovėse, o ypač gausu papajose ir ananasuose, bet tiek, kiek mūsų organizmams jo reikia, nesuvartotume“, – kalbėjo ji.

Iki tol retai valgiusi šviežius vaisius Emilija pakeitė ir mitybos įpročius, o enzimai tapo jos naujo gyvenimo būdo dalimi. Sisteminę enzimų terapiją atradusi moteris sakė pripažinusi, kad svarbiausią dalyką apie savo sveikatą sužinojo tik susirgusi.

Rezultatai – po pirmųjų savaičių

Vos pradėjusi vartoti enzimus šio straipsnio herojė pradėjo geriau jaustis, tačiau kartu ji tęsė ir gydytojų taikomą gydymą, stengėsi suvalgyti kuo daugiau šviežių daržovių bei vaisių. Pamažu ji grįžo ir į taip pamėgtas jogos treniruotes, pradėjo bėgioti.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad geriau jaustis pradėjau jau po pirmųjų savaičių. Iš pradžių dingo silpnumas, galvos skausmas, tinimai, o vėliau atsirado vis daugiau jėgų, gerėjo bendra savijauta ir nebesijaučiau tokia mieguista.

Svarbiausia, kad taip galėjau grįžti į normalų gyvenimo ritmą ir nuveikti net daugiau, nei galėdavau iki ligos. Kenksmingo gyvenimo būdo klaidos, kurias dariau aš, kartoja ir daugelis. Tai – mano didžiausias gyvenimo išbandymas ir pamoka“, – sakė pašnekovė. 

Dabar dirbdama duomenų analitike ji dieną pradeda treniruote, mėgstamų daržovių salotomis, vaisių glotnučiu ir enzimais, o vėliau kimba į darbus. Toks pokytis padėjo pasiekti ir taip jos bei artimųjų siektą remisiją.

„Nors visada buvau liekna, bet greito maisto restoranai buvo mano vieni mėgstamiausių, o dieną pradėdavau ne nuo sveikų produktų, o, pavyzdžiui, vakarykštės picos gabalėliu. Taip gyvenau iki pats gyvenimas neprivertė keisti visko aplink.

Dabar, kai kalbame, atrodo keista, kad galėjau būti tokia trumparegė. Man pavyko per metus pasiekti remisiją ir nors vėžys atsitraukė, turiu visuomet galvoti, kaip gyvenu, ką valgau ir toliau tęsti šį gyvenimo būdą.

Tikrai nesikankinu, o atvirkščiai – esu laiminga, sveika ir jau ruošiuosi savo vestuvėms. Gyvenimas, atrodo, tik prasideda“, – emocijų neslėpdama pasakojo Emilija.

Kaip jai ir sakė gydytoja, iš tiesų jau daugelį metų žinoma, kad onkologijoje sisteminė enzimų terapija sumažina chemoterapijos, radioterapijos ir kitų gydymo metodų šalutinius poveikius. Pacientui tai padeda sumažinti simptomų intensyvumą, o po operacijos – ir pagreitinti gijimo procesus.

Nors savo istoriją papasakojusi Emilija sisteminę enzimų terapiją pradėjo taikyti po naviko operacijos, viso gydymo metu ir vėliau profilaktiškai, pirmuosius teigiamus požymius pastebėjo vos po pirmųjų savaičių. Iki šiol ji bent kartą per metus atnaujina šį kursą ir taip išlaiko savo puikią savijautą.

Gyvybės šaltinis

Kaip rašoma knygoje „Fitonika“, nors enzimai, baltymai ir mineralai veikia išvien, visgi būtent enzimai ir atlieka svarbiausią vaidmenį organizmo gyvybinėje veikloje. Tačiau senstant gebėjimas gaminti enzimus sumenkta. „Ypač gausu enzimų šviežiuose vaisiuose ir daržovėse. Juos valgydami labai palengviname darbą saviems enzimams“, – minėtoje knygoje rašė mitybos specialistė Marilyn Diamond.

Daugybė gydytojų visame pasaulyje taip pat pripažino, kad enzimai ne tik palaiko gyvybę, tačiau ir skatina atsinaujinimą. Būtent dėl šių savybių jie yra ypač naudingi gydant onkologines ligas ar siekiant atgauti jėgas po intensyvaus gydymo.

Žinomas Japonijos medicinos mokslų daktaras bei vienas kolonoskopijos taikymo pradininkų Hiromi Shinya taip pat pasisako apie enzimų naudą sergančiam bei sveikstančiam organizmui.

„Tais atvejais, kai enzimų organizme yra pakankamai, galima spontaniškai išgyti arba sustabdyti ligą. Kadangi tai patyriau ne kartą savo praktikoje, šiuos enzimus dar vadinu „stebuklingais“ <...>. Žmogaus organizme viskas tarpusavyje susiję, todėl nuolatiniai enzimai atlieka organizmo homeostazės – sveikai gyvensenai būtinos pusiausvyros – palaikymo funkciją.

Žmonės linkę galvoti, kad jei pilvo neskauda, virškinimo sistema veikia gerai. Jiems net į galvą neateina pasirūpinti skrandžio ir žarnų vidinių sienelių būkle, dėl to ji toliau blogėja. Tik susirgę ima gailėtis, kad nekeitė gyvenimo būdo ir neužkirto kelio ligai.

Mūsų ląstelės nuolat atsinaujina. Kai kur organizme jos visiškai atsinaujina per kelias dienas, kitur per kelerius metus. Galiausiai senas ląsteles keičia naujos. Jų susiformuoja mums kasdien valgant ir geriant“, – savo bestseleriu tapusioje knygoje „Fermentų faktorius“ rašė H. Shinya.

Gydytojas taip pat pabrėžia, jog taikant, pavyzdžiui, chemoterapiją, nuodijamos tiek sveikos, tiek ir piktybinės kūno ląstelės, „viliantis, kad normalios ląstelės regeneruosis, o piktybinės visiškai žus“. Tokiu ir panašiais atvejais padeda enzimai. Pasak garsaus mediko, jie yra būtini ląstelėms atsikurti, imuninei sistemai palaikyti ir kitiems gyvybiniams procesams. Nuo jų kiekio organizme priklauso ir imuninės sistemos būklė.

Gydytoja onkologė onkologė Edita Juodžbalienė taip pat teigiamai vertina sisteminę enzimų terapiją bei ne kartą yra kalbėjusi apie jų naudą gydant onkologinėmis ligomis sergančius pacientus.

„Bet kuri onkologijoje taikoma operacija yra sudėtinga, nes jos metu yra pašalinami organai ar jų dalys. Sveikstant tikrai svarbu atkreipti dėmesį ir į bendrą savijautą bei padėti sau.

Enzimai gali tapti papildoma pagalba sergantiems onkologinėmis ligomis. Jie jau įrodė savo efektyvumą. Ši terapija yra galima taikant tokius gydymo metodus kaip spindulinis gydymas, chemoterapija ir kt. Pasireiškus šalutiniams poveikiams enzimai padeda juos sumažinti ar visiškai išvengti, todėl pacientas jaučiasi geriau.

Ir vėliau jie padeda sumažinti komplikacijų pavojų bei skausmą. Ligoniai greičiau atgauna jėgas bei mažiau vargina apetito sutrikimai“, – įsitikinusi žinoma gydytoja.

Plačiau apie enzimų terapijos vaistą onkologiniams ligoniams>>>

Panašūs straipsniai: