Sisteminė enzimų terapija sportuojant vasarą

 
Sisteminė enzimų terapija sportuojant vasarą

Vėl prasidėjo ilgai lauktas ištvermės ugdymo pėsčiomis ir važiavimo dviračiu sezonas. Pavasario mėnesiais sportuojantiems dažnai traška sąnariai, o sausgyslės, raumenys ir raiščiai dažnai dar būna nepasiruošę dideliems krūviams po žiemos. Todėl kaulų ir raumenų sistemos audiniuose gali būti mažų pažeidimų, kurių neišgydžius, dažnai atsiranda lėtinė skausminga pažaida. Ignoruojant dažnai besikartojančius ir ilgai trunkančius skausmus ar jų priežastis, labai padidėja lėtinio uždegimo atsiradimo pavojus. Norint išvengti ilgalaikių privalomų pertraukų treniruočių metu, visi pažeidimai (net ir mažiausi) turi būti nedelsiant gydomi. 

Trys sporto šakos – daug pavojų, susijusių su pernelyg dideliais krūviais

Pernelyg didelio krūvio sukeltos traumos yra organizmo atraminio audinio pažeidimai. Pirmiausia tai smulkių kraujagyslių įtrūkimai ir audinio pažaida. Dėl šių priežasčių atsiranda uždegimas, patinimas ir skausmas. 

Plaukiant dažnai atsiranda pečių srities pažeidimų. Vadinamieji plaukiko pečiai yra ne tik žinomiausia trauma, bet ir dažniausias sužalojimas. Plaukiko pečiai atsiranda dėl nuolatinio pernelyg intensyvaus ir ilgai trunkančio didelio krūvio, ypač kai trūksta arba taikoma netaisyklinga judesių atlikimo technika, taip pat dėl raumenų disbalanso, netinkamos padėties ir blogai paskirstyto krūvio pečių sąnariams. Dėl šių priežasčių atsiranda sausgyslių ir tepalinių maišelių dirginimas, lydimas degeneracijos ir uždegimo.

Kelių skausmai važiuojant dviračiu dažniausiai atsiranda dėl netaisyklingos sėdynės padėties (per aukštos ar per žemos) arba dėl pernelyg didelio pasipriešinimo netinkamai pasirinkus pavarą. Dėl to padidėja kelio sąnario spaudimas ir labiau dirginamas kelio sąnarys bei kremzlė.

Dar didesnis krūvis kelių sąnariams tenka bėgant. Vadinamieji bėgiko keliai atsiranda dėl klubinės blauzdos juostos dirginimo (Tractus iliotibialis – suausgyslės plokštelės, sujungiančios šlaunikaulio išorę su blauzdikauliu). Ilgai ir intensyviai bėgant, ši jungtis gali sutrumpėti ir kelio išorėje trintis į kaulą. Dėl to didėja susijusių audinių uždegimas ir juntamas aštrus skausmas kelio išorinėje dalyje.

Dėl pernelyg didelių krūvių bėgimo treniruočių metu dažniausiai pažeidžiamos Achilo sausgyslės, todėl sukeliamas jų uždegimas. Bėgimas arba tiesiogiai pažeidžia tiesiai virš kulnakaulio esančią Achilo sausgyslę, arba audinius, esančius apie sausgyslę. Tai sukelia uždegimą su būdingais uždegimo simptomais: skausmu, patinimu ir karščiu Achilo sausgyslės srityje.

Stiprus derinys esant dideliam fiziniam krūviui

Enzimų terapija gali žymiai pagreitinti uždegimo eigą ir gijimo procesus, taip pat padėti mažinti uždegimo simptomus. Be to, fermentai, kitaip nei įprasti skausmą malšinantys vaistai, neslopina uždegimo, o užtikrina greitą ir visavertį pažeidimų gijimą. Uždegimas, patinimai ir susiję skausmai mažėja, o raumenys, sausgyslės ir sąnariai greičiau pasiruošia naujoms treniruotėms. Fermentų terapija padeda žymiai sumažinti lėtinės eigos, kuri didina liekamųjų reiškinių riziką, tikimybę. Sisteminiai enzimai ( Wobenzym, Phlogenzym) yra veikliosios medžiagos, dalyvaujančios ir greitinančios biocheminius procesus. Jų aptinkama beveik visur gamtoje. Žmogaus organizme fermentai reguliuoja įvairius medžiagų apykaitos procesus. Su maistu suvartojami fermentai suardomi skrandyje veikiant rūgštims. Gydant sužeidimus, reikia vartoti labai koncentruotą ir nuo skrandžio rūgščių apsaugotą šių medžiagų formą. Ypač veiksmingas yra puikiai suderintas antiuždegiminio poveikio fermentų bromelino ir tripsino bei flavonoido rutozido derinys (pvz., Phlogenzym). Rutozidas papildomai mažina paburkimą ir veikia kaip antioksidantas. Pagerėjus kraujotakai, sąnariai ir raumenys geriau aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis, stimuliuojami gijimą skatinantys organizmo savireguliacijos procesai.

Plačiau apie vaistą Wobenzym ir vaisto pakuotės lapelis>>>

Plačiau apie vaistą Phlogenzym ir vaisto pakuotės lapelis>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Panašūs straipsniai: