Sergu krūties vėžiu. Kaip greitai pasveikti po operacijos ir išvengti komplikacijų?

 
Sergu krūties vėžiu. Kaip greitai pasveikti po operacijos ir išvengti komplikacijų?

Vėžiui gydyti paprastai taikomas kompleksinis gydymas, kiekvienai moteriai parenkant labiausiai tinkamus gydymo būdus. Tai gali būti chirurginis gydymas, radioterapija jonizuojamaisiais spinduliais, chemoterapija medikamentais ar hormonų terapija.

Beveik visoms moterims atliekama operacija. Kokia ji bus, priklauso nuo piktybinio naviko dydžio ir jo išplitimo. Gali būti atlikta krūtį tausojanti operacija arba šalinama visa krūtis. Išplitusio vėžio atveju šalinami ir pažasties limfmazgiai. Labai svarbu, kad būtų sėkminga ne tik operacija, bet ir pooperacinis laikotarpis. Mat po operacijos gali atsirasti komplikacijų:

  • žaizdos infekcija;
  • hematoma, kai po operacijos žaizda kraujuoja ir kraujas, neturėdamas kur ištekėti, kaupiasi žaizdos gilumoje;
  • seroma, kai po operacijos žaizdos gilumoje iš audinių besiskiriantis skaidrus skystis, neturėdamas kur ištekėti, susikaupia žaizdos gilumoje.

Norint išvengti komplikacijų po krūties vėžio operacijos ir palengvinti moters būklę pooperaciniu laikotarpiu, vartojami natūralūs preparatai, vadinami enzimais.

Vaistinėse parduodami enzimų vaistai (Wobenzym, Phlogenzym, taip pat vaistas, skirtas tik onkologiniams ligoniams). Tai vaistai, ne maisto papildai, kuriems taikomi griežti kokybės ir Europos Farmakopėjos reikalavimai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Enzimų terapija:

  • Sumažina radioterapijos ir chemoterapijos šalutinius poveikius.
  • Sumažina ūmių spindulinių reakcijų stiprumą, trukmę, uždelsia laiką iki jų atsiradimo.
  • Sumažina onkologinės ligos ir gydymo sukeltų simptomų intensyvumą.
  • Pagerina sergančiųjų onkologinėmis ligomis gyvenimo kokybę.

 

Plastinės chirurgijos operacijos

Geri rezultatai buvo užfiksuoti ir atliekant plastines operacijas. Phlogenzym padeda atliekant

kaklo, pilvo, veido (smakro, kaktos, nosies, akies vokų, lūpų, ausų) operacijas, modeliuojant ir didinant krutinę, atliekant liposakciją. Visais minetais atvejais vaistas skatina patinimų, kraujosruvų ir melynių nuslūgimą, slopina skausmą. Taip sutrumpinama pooperacinio gydymo trukmė, o liposakcijos atveju yra skatinama limfinės sistemos veikla, kuri padeda atsinaujinti pažeistiems audiniams ir, o tai ypac svarbu moterims, padeda sumažinti randus.

Phlogenzym vaisto pakuotės lapelis>>>

Vaisto Wobenzym pakuotės lapelis>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Panašūs straipsniai: