Patarimai sveikstant po traumatologinės operacijos

 
Patarimai sveikstant po traumatologinės operacijos

Traumatologinių operacijų skaičius auga. Taip yra ir dėl didėjančio traumatizmo, ir dėl senstančios visuomenės, nes daugėja įvairių sąnarių (klubo, kelio, čiurnos, peties, alkūnės, riešinio nykščio sąnario) keitimo operacijų. Nelaimingi įvykiai netikėti, jiems negalima pasiruošti iš anksto. Tačiau planinei operacijai pasirengti galima: organizmo imuninę sistemą galima stiprinti visiems gerai žinomais būdais – sveika mityba, judėjimu pagal galimybes, grynu oru, geru poilsiu, kokybišku miegu, taip pat kartu galima vartoti fermentų.

Kokia sisteminės fermentų terapijos vieta gydant ligonius po operacijų?

Bet kuri, kad ir nedidelė, chirurginė intervencija yra trauma, į kurią organizmas reaguoja patinimu, skausmu ir uždegimu. Ir šiuo atveju sisteminė enzimų terapija pagreitina gijimo procesą ir sumažina komplikacijų riziką.

Fermentų preparatai – tai pagalbinė terapija, kurią visada rekomenduojama norint pagreitinti gijimą. Phlogenzym yra tikslingai sudarytas natūralių fermentų (bromelaino, tripsino) ir augalinio preparato rutozido (rutino) derinys. Fermentai optimizuoja uždegimą, veikdami įvairius jo parametrus. Pažaidos vietoje jie skaldo susikaupusi fibriną ir kitas medžiagas, ardo mikrotrombus, todėl gerėja mikrocirkuliaciją, dėl ko greičiau praeina kraujosruvos. Fermentai „suvirškina“ audinių irimo produktus ir dalyvauja juos šalinant, greitina patinimų nykimą, skatina audinių regeneraciją.

Fermentai greitina audinių gijimą ir po operacijos, nes jie pasižymi ir imunomoduliuojamuoju poveikiu, t.y. veikia  imuninę sistemą, kuri yra pagrindinis reguliatorius tiek uždegimo, tiek kitų regeneracinių procesų. Po chirurginių operacijų fermentai padeda greičiau užgyti žaizdoms, randams, mažina pabrinkimą, greitina patinimų, kraujosruvų „išsivaikščiojimą“. Svarbu, kad visi preparate esantys fermentai veikia sinergiškai, t.y. stiprina vienas kito poveikį, ir kartu užtikrina greitesnį gijimą.

Kaip pasveikti greičiau?

Sisteminė fermentų (enzimų) terapija – tai gydymas specialiai sudarytais fermentų deriniais. Fermentai – gamtos katalizatoriai, kurie spartina ir valdo visus organizme vykstančius procesus, greitina uždegimo metu susidarančiu medžiagų irimą. Todėl uždegimas greičiau išnyksta. Sisteminių fermentų preparatuose esantys fermentai tokie patys, kokių yra žmogaus organizme.

Koks preparatas rekomenduojamas?

Fermentų preparatai (pvz., Phlogenzym) – tai pagalbinė terapija, kurią visada rekomenduojama skirti norint pagreitinti traumos gijimą. Phlogenzym yra tikslingai sudarytas natūralių fermentų (iš ananaso išgaunamo bromelaino, nesveikus audinius ardančio kasos fermento tripsino) ir augalinio preparato rutozido (rutino) derinys.

Fermentai greičiau suardo uždegimo metu susidariusias medžiagas. Rutozidas, išgaunamas iš gėlės (japoninės soforos), normalizuoja kraujagyslių sienelės laidumą, todėl greičiau išnyksta patinimas ir kraujosruvos. Tripsinas ir bromelainas optimizuoja uždegimą, veikdami įvairius uždegimo parametrus. Taigi Phlogenzym sudėtyje esantys fermentai veikia visus nesunkios traumos požymius – uždegimą, patinimą, karščiavimą, mažina kraujosruvas. Svarbu, kad visi preparate esantys fermentai veikia sinergiškai, t.y. stiprina vienas kito poveikį.

 

Phlogenzym vaisto pakuotės lapelis>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Panašūs straipsniai: