Nuo sunkios traumos pasekmių vyrą išgelbėjo unikali terapija

 
Nuo sunkios traumos pasekmių vyrą išgelbėjo unikali terapija

Unikali terapija – į pagalbą patyrus traumą

Dar studijų laikais tenisą ir badmintoną pradėjęs žaisti Tomas bičiuliams visada juokavo, kad sens lėčiau už juos, mat nuolatos juda, yra kupinas energijos ir palaiko puikią  fizinę formą. Tačiau, visų nuostabai, prieš penkerius metus prasidėjęs ūmus sausgyslių uždegimas ir į dienos šviesą iškilusios senų traumų pasekmės iš jaunatviško sportininko 35-erių vyrą pavertė sukaustytu senuku. Medikų prognozės taip pat nieko gero nežadėjo. „Jei nebūčiau pats ieškojęs išeities, vargu ar šiandien būčiau galėjęs atgauti formą, o dabar ji yra geresnė nei iki traumos“, – prieš pradedant interviu prasitarė pašnekovas.

Girdėjo tik treniruotėse

Po dešimties aktyvaus sporto ir dvejų metų pertraukos vilnietis Tomas ir vėl gali aktyviai sportuoti, leisti laisvalaikį ir palaikyti atletišką kūno formą. „Kol dar esi jaunas, pajėgus ir kasdien sportuoji, tau tikrai atrodo, kad gali viską ir nereikia paisyti nei medikų rekomendacijų, nei nuovargio, nei traumų. Būdamas dar paauglys ne kartą kritau iš medžio, esu patyręs ir motociklo avariją, todėl žinau kas yra kaulų lūžiai ir patempimai. Pakeliu nemažą skausmą ir tikrai retai skundžiuosi. Tačiau kai po kritimo teniso aikštelėje pradėjo, ne juokais, skaudėti dešinės rankos alkūnę ir dilbio raumenis, nebeturėjau kuo teisintis žmonai ir teko skubėti pas gydytojus“, – prisiminė pašnekovas.

Būtent tądien, prieš penkerius metus, iš medikų jis ne tik sužinojo apie tik treniruotėse iš kitų aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių vyrų girdėtą tenisininko alkūne dar vadinamą lateralinio epikondilito diagnozę, bet ir liūdnas savo prognozes. Gydytojai vyrui paaiškino, kad tai yra sausgyslių, kurios tvirtina dilbio raumenis prie alkūnės, uždegimas.

Inžinieriumi dirbančiam ir tikslius brėžinius kuriančiam vyrui ši diagnozė tapo nuosprendžiu ne tik hobiui, tačiau ir darbui. „Išgyventi be sporto klubo ar tų trijų treniruočių per savaitę teniso kortuose dar galėčiau, tačiau kaip išmaitinsiu šeimą negalėdamas dėl skausmo braižyti, tiksliai nupiešti linijų? Praėjus keletui mėnesių po diagnozės braižant ranka imdavo drebėti, o dirbant skausmas didėdavo“.

Niūrios prognozės

Atlikus visus reikalingus tyrimus paaiškėjo, kad patirtos traumos yra įsisenėjusios, o jų pasekmės, ne taip žymiai, bet pasireiškė jau ir prieš metus. Tad keletui metų nutraukus teniso treniruotes ir kasdienius apšilimus, bei intensyvias kardio treniruotes sporto salėje, teko pradėti intensyvų gydymą. „Gydytojų verdiktas taip pat buvo žiaurus. Taip, nors mačiau čia tik savo kaltę dėl neapgalvoto sporto ir persitempimų, bet buvo baisu girdėti, kad laukia kelios operacijos, o ateityje nebūsiu toks pajėgus, koks buvau iki tol. Lyg negana būtų tenisininko alkūnės, po keletos pasyvių mėnesių pradėjau skųstis menisko skausmu.

Iš pradžių man skyrė kineziterapiją, masažą ir įvairius tepalus. Kurį laiką lankiau ir šildymus. Jie lyg padėjo, bet poveikis greitai išgaruodavo. Mane gydęs profesorius užsiminė, kad reikėtų atstatyti visą organizmą, nes kitaip traumos tik ir lys viena po kitos. Pradėjau sveikai maitintis ir kas rytą atlikti nedidelę mankštą“.

Paprasta, tačiau unikali terapija

Neilgai trukus naršydamas internete jis atrado Vokietijos gamintojų „Mucos Pharma“ premaratą „Wobenzym“, kurį rekomenduoja visi garsiausi sportininkai ir sporto medicinos gydytojai. Patyrus traumą – tai pagalba numeris vienas. Šio preparato veikimas yra paremtas sisteminės enzimų terapijos pagrindu. Vokietijoje, kaip ir Vakarų bei Skandinavijos šalyse, gydant bet kokį onkologinį susirgimą ar traumą jau daugybę metų yra įprasta kartu su pagrindiniu gydymu skirti ir alternatyvų, kurios padėtų greičiau įveikti šalutinius cheminių vaistų poveikius. Patyrus traumą jį galima vartoti tiek prieš operaciją, tiek ir po jos, ar net operacijos jei ir neprireikia.

Teigiamas enzimų terapijos poveikis gydant traumas, krūties, storosios žarnos, kepenų ir kitas vėžio formas patvirtintas ir klinikiniais tyrimais, todėl užsienyje šis gydymo metodas jau seniai nėra naujiena. Atliekant tyrimus pastebėta, kad ir vėliau, profilaktiškai taikant sisteminę enzimų terapiją, liga neatsinaujina, o pacientas atgauna fizines jėgas, gali sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Geriausiai visame pasaulyje yra vertinami vokiečių įmonės „Mucos Pharma“ preparatai. Jis įsigijo „Wobenzym“, kurį dar spėjo taikyti ir besibaigiant gydymui.

Patvirtinta tyrimais

Išeitimi kovojant su sudėtinga liga visada tampa imunitetą aktyvinantys fermentai. Ypač veiksmingi yra preparatai, kurių sudėtyje yra iš papajos sėklų ir žalio vaisiaus odelės išgaunamas papainas, o taip pat ir chimotripsinas, tripsinas ir bromelainas, kurių nauda jau seniai įrodyta moksliškai. Maksimalų rezultatą galima pasiekti derinant tradiciniu laikomą gydymą su fermentų terapija.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos sporto medicinos ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas įsitikinęs, kad siekiant sportinių rezultatų ar norint turėti atletišką kūną svarbu atkreipti dėmesį ir į sveiką mitybą. Tačiau patyrūs traumą vien sveikų produktų nepakaks.

„Sergant lateralinio epikondilito diagnoze ir patyrus menisko ar kitas traumas padeda dizioterapija, mankšta, nesteroidiniai vaistai sumažina uždeginiminius procesus, numalšina skausmą, tačiau, kadangi trauma įsisenėjusi ir greitai progresuoja, reikalingas ir chirurginis gydymas, kurio metu pašalinama nesveika sausgyslė.

Aktyviai gyvenančio žmogaus organizmas sueikvoja daug energijos, o patyrus kokią nors traumą organizmas iš kūno pareikalauja dar didesnių išteklių. Tad čia padėti gali tik toks natūralus preparatas kaip „Wobenzym“. Profesionalūs sportininkai jį atrado jau seniai, tačiau traumas patiria ir pasyviai sportuojantieji“, – pasakojo garsus gydytojas.

Sporto medicinos profesionalas taip pat pastebėjo, kad retas sportuojantis žmogus seka savo širdies ir kraujagyslių veiklą, kaulų būklę, todėl, kaip ir Tomo atveju, kai kurios traumos pasireiškia tik po kurio laiko, kai pirminis gydymas jau būna bejėgis. Sporto salėje sportuojantiems jis pataria bent kartą metuose atlikti širdies echokardiografinį tyrimą bei krūvio mėginiu dar vadinamą spiroveloergometrinį tyrimą.

Dr. V. Trumpickas minėtą enzimų terapiją rekomenduoja taikyti tiek prieš operaciją, tiek ir po jos, kol organizmas visiškai atsistatys. Krūvį didinti taip pat reikėtų palengva, atsižvelgiant į asmeninę sporto programą. Dažnai tiek mėgėjai, tiek ir profesionalūs sportininkai patiria traumas dar pirmosiomis treniruočių minutėmis, nes sportuoti pradeda tinkamai neapšilę. Idealiausia prieš sportuojant atlikti 10 – 15 min. apšilimą, o visos treniruotės metu gerti pakankamai vandens bei nesportuoti jaučiant skausmą. Jei treniruotė trunka ilgiau nei valandą, geriausia rinktis skysčius, kurie būtų praturtinti angliavandeniais. 

Plačiau apie vaistą Wobenzym ir vaisto pakuotės lapelis>>>

Panašūs straipsniai: