Krūties vėžį įveikusi moteris žino, ką dabar darytų kitaip

 
Krūties vėžį įveikusi moteris žino, ką dabar darytų kitaip

Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Janina apie tai, kokį ilgą ir varginantį kelią turi įveikti su onkologine liga susidūręs žmogus, žino ne iš nuogirdų. Prieš devynerius metus išgirsta bauginanti diagnozė aukštyn kojomis apvertė idilišką jos ir jos artimųjų gyvenimą, privertė ne tik keistis pačiai, tačiau ir kitaip įvertinti tai, ką ji turėjo. „Dabar, kai tarsi iš šono galiu permąstyti visą savo gyvenimą, matau, kad kai ką daryčiau kitaip, tačiau man buvo suteiktas antras šansas, o tai reiškia labai daug“, – vos tik susitikus savo pasakojimą pradeda emigrantė.

Gyvenimą pakeitusi diena

Tris vaikus auginanti keturiasdešimtmetė praeitį prisimena vis dar nenoriai. Ir tik žurnalistei paprašius prisiminti dieną, kai ji sužinojo, kad serga krūties vėžiu, nenoromis, tačiau sutinka papasakoti savo istoriją ir viliasi, kad ji pamokys ir kitas moteris.  Gyvenančias taip, kaip kažkada ji gyveno, privers susimąstyti, o atsidūrusias jos kelyje - nukreips teisinga linkme.

„Maniau, kad priežasčių nerimauti man tikrai nėra. Sveikata visada buvo stipri ir niekada nesiskundžiau prastu imunitetu. Sirgdavau, net ir paprasčiausiu peršalimu, labai retai. Tik prieš devynerius metus, kaip šiandien prisimenu, pasijutau itin prastai. Buvo taip silpna, kad net negalėjau pasikelti, pykino, visai išbalau. Tai tęsėsi kelias savaites. Vyras nubėgo į vaistinę parnešti vaistų ir aš maniau, kad tai koks nors įprastas virusas ir viskas greitai praeis“, – pasakojo žavi moteris.

Tačiau net ir vartojant vyro parneštus vaistus jos sveikata negerėjo. Su kiekviena diena darėsi vis sunkiau ir prastos savijautos kamuojama ji buvo priversta pagalbos kreiptis į profesionalius medikus.

„Vis sau kartojau, kad čia nieko rimto ir viskas bus gerai. Buvo žiema, o tai tas laikas kai visus kankina įvairūs virusai. Maniau, kad, na, maža kas, o gal virusas ir viskas greitai praeis“.

Atlikus reikalingus tyrimus ir biopsiją paaiškėjo, kad onkologinė liga sparčiai plinta. Galiausiai pašnekovė išgirdo gyvenimo pamatus supurčiusią trečios stadijos krūties vėžio diagnozę.

Savo baimių spąstuose

Gydytojai nedelsė. Vos tik sužinojus krūties vėžio diagnozę jos laukė  3 sudėtingos operacijos, 3 chemoterapijos kursai, švitinimas, vienerių metų biologinės terapijos ir pašlijusi sveikata. Gydymas pareikalavo visų tuomet dar visai jaunos moters jėgų, sveikatos ir, kaip sako ji pati, grožio.

„Po kiekvieno vizito ligoninėje, atrodo, kad ne tik jaučiausi, bet ir atrodžiau vis blogiau. Man buvo pašalinta krūtis, o tai privertė susvyruoti mano supratimą apie moteriškumą. Imuninė sistema buvo taip pašlijusi, kad po kiekvieno skersvėjo darbe, susirgdavau ir tekdavo vartoti stiprius antibiotikus. Imuninės sistemos apskritai turbūt neliko“, – sakė Janina.

Kęsdama skausmingą gydymą ji svarstė, kodėl liga pasirinko būtent ją ir ką gyvenime ji darė ne taip, kur ir kada suklydo. Silpstančią mylimąją matęs vyras taip pat jautėsi bejėgis ir bandė bent internete rasti išeitį, kaip galėtų jai padėti.

„Būtent vyras. Mano mylimas vyras ir tapo mano išsigelbėjimo atradėju. Atleiskite, negaliu neverkti prisiminusi, kokį sunkų ir ilgą kelią praėjau, nors sisteminę enzimų terapiją galėjau atrasti ir anksčiu. Tuomet nebūčiau tiek kankinusis ir organizmas būtų atsigavęs daug anksčiau“, – apgailestauja ji.

Išgelbėjo unikali terapija

Naršydamas internete Janinos vyras rado informaciją apie daugelį metų Vakarų ir Skandinavijos šalyse bei Vokietijoje onkologinėmis ligomis sergantiesiems taikomą enzimų terapiją. Šis unikalus gydymo metodas padeda atgauti jėgas po visą organizmą pažeidžiančio onkologinio gydymo, gerina būklę po chemoterapijos kurso ir švitinimo radioktyviaisiais spinduliais bei teigiamai veikia imuninės sistemos ląstelių aktyvumą. Teigiamas enzimų terapijos poveikis gydant krūties, storosios žarnos, kepenų ir kitas vėžio formas patvirtintas ir klinikiniais tyrimais, todėl užsienyje šis gydymo metodas skiriamas kaip pagalba taikant tradiciniu laikomą gydymą. Atliekant tyrimus pastebėta, kad ir vėliau profilaktiškai taikant šią terapiją liga neatsinaujina.

„Vėliau, kai vyras papasakojo, pasidomėjome tuo kartu. Man labai patiko amerikiečių gydytojų požiūris. Jie, nors organizmą ir alina radikaliu gydymu, kartu skiria ir sisteminę enzimų terapiją. Tai tampa atsvara ir padeda nenualinti paciento sveikatos. Visada pasiekiamas puikus rezultatas ir žmogus gyvena visavertį gyvenimą, nors ir gydosi nuo vėžio“ – savo žiniomis dalijosi pacientė.

Moteris Lietuvoje įsigijo visiškai natūralios sudėties vokiečių įmonės „Mucos Pharma“ vaistą, kurį jau įvertino pacientai ir gydytojai onkologai visame pasaulyje.

Mokslininkai ir gydytojai jau daugelį metų kartoja, kad kovojant su onkologine liga maisto papildai nepadės. Siekiant veiksmingų rezultatų reikalingas natūralios sudėties ir sisteminę enzimų terapija paremtas vaistas.  Būtent toks ir yra enzimų terapijos preparatas, kurį įsigijo Janina.

Net 3 mėn. nepraėjus nuo terapijos taikymo pradžios moteris jau jautėsi daug geriau. Liovėsi pykinimas ir uždegiminiai procesai organizme, pagerėjo kraujo tyrimų rodikliai, o silpnumas ir mieguistumas apnikdavo vis rečiau. Siekdama kuo greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą, sisteminę enzimų terapiją ji taiko kaip efektyvią profilaktikos priemonę mažesnėmis dozėmis dukart per metus, darydama pertraukas. „Tiesą sakant, jau po 2 – 3 savaičių jaučiausi daug geriau ir jei iki tol neturėjau net minčių apie grįžimą į darbą ar rūpinimąsi vaikais, po terapijos sugrįžo ir noras gyventi. Dabar esu pasiekusi remisiją. Pradėjau kasdien mankštintis, bėgioti su šunimi rytais ir jaučiuosi visiškai kitas žmogus.

Teigiami sveikatos pokyčiai privertė suprasti, kad gyvenimas vyksta čia ir dabar, ir atidėliojant jį ar siekiant bėgti nuo jo pasineriant į darbus, nieko gero nebus. Reikia gyventi, todėl kai pradėjau jaustis gerai ir grįžau į darbus, su vyru priėmėme sprendimą išvykti į Angliją, kur gyventi norėjome jau seniai“, – teigiamu  vaisto poveikiu džiaugiasi pašnekovė.

Premijos vertas atradimas

Pirmieji žingsniai tiriant sisteminės enzimų terapijos poveikį organizmui buvo žengti dar 1932 m. kai vykdant eksperimentus su krauju buvo aptikta, jog onkologine liga sergančiųjų kraujyje yra medžiagų, kurios vėžines ląsteles apsaugo nuo sunaikinimo. Apie jaunystės fermentais vadinamų enzimų naudą daug rašė ir žinomi Austrijos mokslininkai prof. Ernst‘as Froind‘as ir dr. Michael‘is Kaminer‘is bei garsus Japonijos medicinos mokslų daktaras Hiromi Shinya.

Tyrėjai pabrėžia, kad visos organizme vykstančios funkcijos priklauso nuo fermentų (enzimų), nes jie yra visų organizme vykstančių reakcijų tarpininkai. Vėliau atlikti tyrimai ir atrasti preparatai tik įrodė neabejotiną terapijos naudą, todėl nenuostabu, kad šiandien sisteminė enzimų terapija yra laikoma viena efektyviausių priemonių. Ją taikyti patariama likus 2 dienoms iki chemoterapijos seanso, viso gydymo metu ir bent savaitę po jo. Terapijos veikimas pagrįstas tuo, kad kovojant su liga organizme didėja enzimų reakcijos poreikis, todėl nebelieka fermentų kitų organizmo reakcijų reikmėms. Tai ištaisyti gali tik natūralūs preparatai. Ši Vakarų šalyse populiari terapija tinka esant daugeliui onkologinių susirgimų, tačiau jos negalima taikyti sergant hemofilija, Lapp laktozės stygiumi arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

Efektyvumą pripažįsta ir medikai

Žinomas onkologas ir fitoterapeutas Juozas Ruolia apgailestaudamas prisimena statistiką, kuri rodo, kad vien Europoje vėžys kasmet diagnozuojamas 2,5 mln. žmonių. Prognozuojama, kad dar iki 2020 m. tai taps pagrindine mirties priežastimi planetoje. Tuo tarpu krūties vėžys jau yra dažniausia moterų onkologinė liga tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje.

„Vėžys nepasikartoja tiems žmonėms, kurie pakeičia savo gyvenimo būdą ir nesudaro sąlygų ligai atsinaujinti. Jei pakeičiama bent pusė gyvenimo sąlygų, kurios buvo iki atsirandant vėžiui, jis nepasikartos. Kalbant apie jėgų atgavimą po operacijos ir gydymo kurso, svarbu atkreipti dėmesį į mitybą, fizinį judrumą. Išsekęs organizmas turi gauti pakankamai reikalingų medžiagų. Užsienyje jau daugelį metų šiuo tikslu kartu su tradiciniu gydymu taikoma alternatyvioji medicina, fitoterapija bei sisteminė enzimų terapija. Apmaudu, kad Lietuvoje tai vis dar nėra įteisinta, netaikoma integracinė onkologija, to nemokomi ir medikai“, – sako fitoterapeutas.

Ruoliai pritaria ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Onkologijos klinikos onkologė-chemoterapeutė Edita Juodžbalienė. „Gydant vėžį organizmas nusilpsta ir atsiranda didelė ligos atsinaujinimo ar metastazių plitimo galimybė. Tačiau yra specialiai sukurtas vokiečių įmonės „Mucos Pharma“ enzimų preparatas, kuris patvirtintas mūsų šalies valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir skirtas sergantiesiems onkologinėmis ligomis siekiant palengvinti nepageidaujamus poveikius, kurie gali būti sukelti spindulinio gydymo ir chemoterapijos“, – pasakojo specialistė.

Medikų teigimu, tam, kad žmogus iš tiesų pasveiktų ir įveikęs vėžį galėtų gerai jaustis, nepakanka vien operacijos, chemoterapijos kurso ar kitų mūsų šalyje daugelį metų taikomų gydymo metodikų. Teigiamą rezultatą pasiekti padeda integracinis gydymas, kuris ne tik ženkliai pagerina išgyvenamumo rodiklius, bet ir užkerta kelią ligai atsinaujinti.

Panašūs straipsniai: