Garsus JAV medicinos mokslų daktaras Hiromi Shinya: „Fermentų gebėjimas moduliuoti imunitetą padės pažaboti onkologines ligas“

 
Garsus JAV medicinos mokslų daktaras Hiromi Shinya: „Fermentų gebėjimas moduliuoti imunitetą padės pažaboti onkologines ligas“

Garsus JAV medicinos mokslų daktaras Hiromi Shinya savo knygoje „Fermentų faktorius“ atskleidžia, ką daryti, kai pasaulyje didėja sergamumas onkologinėmis ligomis. JAV gastroenterologas rekomenduoja atsigręžti į seniai žinomas tiesas, į Nobelio premijos vertus gamtos išradimus – enzimų terapiją, kaip unikalų metodą imuninei sistemai koreguoti. Kodėl, kalbant apie onkologinės ligas, reikia kalbėti apie imuninę sistemą, šiandien jau turbūt niekam nekyla abejonių. Žmogaus organizmas sukurtas taip, kad gydytų pats save, jam tereikia padėti šiame kelyje, o imuninė sistema – svarbi šio proceso grandis.

Nežinojimas susargdina

Bestseleriu virtusios knygos „Fermentų faktorius“ autorius, garsus JAV ir Japonijos medicinos įstaigų narys H.Shinya rašo, kad onkologinės ligos nėra paveldimos, teigia, kad mus susargdina nežinojimas, netinkamas elgesys su savo sveikata. Kartu žinomas gydytojas siūlo būdą gydytis patiems – atsigręžti į fermentus. Dr. Shinya aiškina, kaip aprūpinti organizmą gyvybiškai būtinais fermentais ir paspartinti sveikimą, kodėl nė vienam iš kelių tūkstančių jo gydytų onkologinėmis ligomis sergančių žmonių, kurie drausmingai laikėsi jo rekomendacijų, liga neatsinaujino.

Mokslininkui antrina sveikos gyvensenos programų autoriai M.Diamond ir D.B Schnell, kurie savo knygoje „Fitonika – menas gyventi“ teigia, kad organizmo gebėjimo gaminti fermentus sumažėjimas yra vienas svarbiausių ankstyvo senėjimo ir ankstyvos mirtis priežasčių. Daugelis mokslininkų mano, kad dėl fermentų stokos organizmas nebepajėgia aprūpinti energija smegenų, širdies, inkstų, plaučių, raumenų, imuninės sistemos, t.y. visų organų ir audinių, todėl skatinamas daugybės dabartinių plačiai paplitusių ligų, taip pat ir onkologinių, vystymasis.

Nežinojimas susargdina, žinojimas padeda ir nesusirgti, ir sveikti. Šiuolaikinis žmogus žingeidus, nepasitikintis vien komercine reklama, jis nori žinoti, kaip ir kodėl vystosi onkologinės ligos, todėl ir priemonių nuo ligų ieško patikimų, mokslo įrodymais pagrįstų, su kuriomis atlikti tyrimai, kurias rekomenduoja garsūs, žinomi mokslininkai ir gydytojai.

Sutrikęs imunitetas didina onkologinės ligos riziką?

Šiandien apie vėžį žinoma daug daugiau, išsamiau suprantamas ligos vystymasis. Įrodytas neabejotinas ryšys tarp vėžio atsiradimo, vystymosi, progresavimo ir imuninės sistemos veiklos. Žinoma, kad onkologinė liga pradeda vystytis dėl ląstelių genetinių pažeidimų, kai sutrinka subalansuotas ląstelių gyvavimo ciklas ir nekontroliuojamai pradeda daugintis mutavusios ląstelės. Iš pradžių žmogaus imuninė sistema pajėgia susidoroti su mutavusiomis ląstelėmis, jos yra atpažįstamos ir sunaikinamos. Navikinių procesų stabdymo kelyje imuninės sistemos funkcijos griežtai apibrėžtos. Vienos imuninės ląstelės – dendritinės, makrofagai atpažįsta navikinius antigenus ir perduoda signalą kitoms ląstelėms – T limfocitams, T pagalbininkėms, natūraliosioms žudikėms (NK), kurios ir sunaikina pakitusias ląsteles. Kai dėl įvairių priežasčių šis procesas sutrinka, vystosi vėžys.

Fermentų svarba imunitetui moduliuoti

Stipri imuninė sistema padeda susidoroti su pakitusiomis ląstelėmis ir užkerta kelią piktybinėms ligoms. Todėl, viena vertus, reikia žinoti veiksnius, kurie silpnina imuninę sistemą. Tai netinkama mityba ir mažas fizinis aktyvumas, stresas, poilsio ir miego stoka, aplinkos užterštumas, kt. Imunitetas yra silpnesnis sergant lėtinėmis ligomis, taip pat vyresnio amžiaus žmonių, galbūt todėl sergamumas onkologinėmis ligomis didėja senstant. Kita vertus, svarbu žinoti ir kaip imunitetą koreguoti.

Naujausi duomenys rodo, kad ligų atsiradimas labai susijęs su imuninių ląstelių T limfocitų aktyvinimu ir vystymusi. Kitaip sakant, jeigu sugebėtume moduliuoti imuninių T ląstelių atsaką, galėtume išmokti gydyti su imunine sistema susijusias patologines būkles. Kaip proteolitiniai (baltymus skaidantys) fermentai gali padėti moduliuoti imunitetą?

Dar 1996 m. Oksfordo universiteto mokslininkai patvirtino, kad proteoliziniai fermentai (žinomi Wobenzym ir Phlogenzym pavadinimais) sukelia imunomoduliaciją ( https://academic.oup.com/ndt/article/11/6/953/1819692).

Žmogaus skrandis ir kasa gamina fermentus, vieni jų, kurie skaido baltymus ir baltyminius antikūnus, yra proteolitiniai. Žarnyne jie veikia kaip virškinimo pagalbininkai, o kraujyje – kaip kraujo valytojai, kovoja su uždegimu ir subalansuoja imuninę sistemą. Taigi tokie fermentai, kaip tripsinas, chimotripsinas, papinas, gali padėti atkurti nusilpusią imuninę sistemą. Tyrimai įrodo, kad tripsinas kaupiasi uždegimo vietose (t.y. imuninio poveikio vietose). Tyrimuose su tripsinu in vitro buvo nustatyta, kad tik trys iš 21 tirtos ląstelės paviršinių molekulių buvo jautrios ardomajam fermento poveikiui. Įdomu, kad šios trys pažeidžiamiausios molekulės (CD4, CD44 ir B7–1) ir yra svarbūs imuninių T ląstelių atsako reguliatoriai. Taigi tripsinas labai selektyviai ardo ląstelių paviršiuje esančias molekules, t.y. pasižymi specifiškumu. Kita fermentinių preparatų sudedamoji medžiaga bromelainas taip pat selektyviai skaido CD44 ir galbūt sustiprina tripsino poveikį.

Stebėtina, kad trys molekulės, kurias, ląstelėms gyvoms esant, skaido tripsinas (CD4, CD44 ir B7–1), yra „karščiausieji“ moderniosios imunoterapijos taikiniai, nes visos trys molekulės yra pagrindiniai imuninių T ląstelių aktyvinimo ribos reguliatoriai. Taigi pagalbinių molekulių uždegimo vietose suardymas tripsinu gali lokaliai pakeisti T ląstelių aktyvinimo ribą. Tai reiškia, kad, išmokus valdyti imuninių ląstelių T limfocitų aktyvumą, galima veikti įvairius patologinius procesus. Svarbu, kad dėl to nesukeliamas viso organizmo imuniteto slopinimas (generalizuota imunosupresija) ir  imunitetas moduliuojamas lokaliai. Nors T ląstelių aktyvinimo ribos reguliavimas akivaizdžiai yra pagrindinis imunomoduliuojamojo fermentų veikimo mechanizmas, gali veikti ir papildomi mechanizmai. Taigi fermentai tripsinas, bromelainas moduliuoja imuninį atsaką.

Naujienos apie imunomoduliuojamąjį fermentų poveikį pasiekė tuo metu, kai imuninės sistemos moduliatorių poreikis yra didesnis nei bet kada anksčiau: vartoti sisteminių fermentų naudinga gydant bet kokią ligą, kuri išsivystė dėl uždegimo ar nusilpusio imuniteto (t.y. praktiškai visas ligas, onkologines taip pat).

Mokslo įrodyta fermentų reikšmė sergant vėžiu

Enzimai, veikdami uždegimą, spartina medžiagų apykaitą uždegimo židinyje, mažina klinikinius uždegimo požymius. Enzimai suskaldo ląstelių irimo produktus, stimuliuoja ir aktyvina imuninę sistemą, trumpina sirgimo laiką.

Sisteminė enzimų terapija onkologijoje:

*stabilizuoja imuninę sistemą;

*mažina nepageidautiną vaistų nuo vėžio (citostatikų) poveikį;

*mažina atsparumą citostatikams;

**mažina nepageidaujamas reakcijas po spindulinės terapijos;

*mažina uždegimo procesus.

Enzimų terapijos vaistas onkologiniams ligoniams gerina organizmo būklę po chemoterapijos ir švitinimo radioaktyviaisiais spinduliais. Jis skatina organizmo gynybines galias, veikdamas imuninės sistemos ląstelių aktyvumą, kartu mažindamas dėl ląstelės aktyvumo susidariusių ir jų gynybos funkciją trikdančių medžiagų kiekį.

Enzimų terapija Lietuvoje plačiai skiriama sveikstant po vėžio gydymo. Rekomenduojamas vartoti enzimų vaistas (ne maisto papildas!) įregistruotas Lietuvoje. Vaistas sumažina chemoterapijos ir spindulinio gydymo imunitetą slopinantį poveikį, tai yra antinavikinis imunomoduliatorius. Sisteminė enzimų terapija skiriama spindulinio gydymo ir chemoterapijos metu. Plačiau: http://www.enzimuterapija.lt/produktas/onkologiniams–ligoniam

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Panašūs straipsniai: