Enzimų terapija ir uždegimas

 
Enzimų terapija ir uždegimas

Uždegimas – tai apsauginė vietinė kraujagyslių, jungiamojo, nervinio audinio, humoralinių ir ląstelinių veiksnių reakcijų visuma į pažaidą. Uždegimo pradžioje vyrauja nespecifinės organizmo reakcijos, o vėliau inicijuojami ir specifiniai imuniniai mechanizmai.

Uždegimo stadijos

uzdegimas

1 STADIJA: (patogenezės): padidėja membranos pralaidumas, pasikeičia jonų pusiausvyra, išsiskiria biologiškai veiklios medžiagos, lizosomų fermentai, laisvieji radikalai, kurie veikia kitas ląsteles, ir uždegimas pereina į sunkesnę fazę (antrąją stadiją – antrinės aliteracijos).

2 STADIJA (antrinės aliteracijos), kurios  metu jau vyksta kraujotakos pakitimai: atsiranda organizmo atsakas į pažaidą, prasideda ląstelių agregacija, kaupiasi metabolitai, kaupiasi tarpiniai medžiagų apykaitos produktai (pieno rūgštys, ketonai), todėl susidaro rūgšti terpė. Biologiškai veiklios medžiagos dirgina nervines galūnes ir sukelia skausmą, formuojasi patinimas. Uždegimo židinyje emigravę leukocitai fagocituoja mikroorganizmus, o jiems žuvus, susiformuoja pūliai.

3 STADIJA: (poliferacijos), kai susidaro granuliacinis jungiamasis audinys, kuris suformuoja randą.

Ilgai užsitęsus uždegimui, išbalansuojama organizmo imuninė sistema, prasideda pokyčiai ląstelėje ir jos aplinkoje, galima piktybinių ligų išsivystymo rizika.

 

Kaip išeiti iš uždaro uždegimo rato?

enzimu

 

Čia į pagalbą gali ateiti enzimų terapija.

Uždegimo metu enzimai ardo uždegimo sukėlėjus. Tad pažeidimo vietose nyksta susikaupusių baltymų nuosėdos, ardomi mikrotrombai, gerėja mikrocirkuliacija, mažėja patinimas, skatinama pažeistų audinių regeneracija. Tad sisteminiai fermentai pagreitina natūralią uždegimo eigą, jo neslopindami, o veikdami uždegimo priežastį.

Bromelainas ir uždegimas

Tai augalinis fermentas, randamas ananasuose.

menisko trauma

Bromelainas pasižymi šiomis savybėmis:

– gerai pasisavinamas virškinamajame trakte, stabilus rūgštinėje terpėje (kuri, kaip minėjome, ir yra uždegiminė)

– pasižymi uždegimą slopinančiu, imunomoduliuojamuoju poveikiu

– slopina leukocitų judėjimą

– gerina mikrocirkuliaciją

– koordinuoja baltymo, reguliuojančio ląstelės ciklą, sintezę ir taip nulemia ląstelės išgyvenamumą

– tyrimuose in vivo pastebėtas antinavikinis bromelaino poveikis

Papainas ir uždegimas

papaja

Tai augalinis fermentas, randamas papajose.

Pasižymi analgetiniu, uždegimą slopinančiu poveikiu. Kartu su bromelainu „suvirškina“ audinių irimo produktus ir dalyvauja juos šalinant, greitina edemų, hematomų rezorbciją.

Papainas ir bromelainas įeina į enzimų terapijos Wobenzym ir Phlogenzym vaistų sudėtį.

Wobenzym sudėtyje esantys augaliniai fermentai greičiau suardo uždegimo metu susidariusias medžiagas, rimsta uždegimo požymiai, pagerėja kraujotaka, sumažėja tinimas. Dėl to nuslopsta skausmas ir sveikstama greičiau.

Plačiau apie Wobenzym

Phlogenzym tai įvairių fermentų ir flavonoido, pasižyminčio uždegimą slopinančiomis ir imuninę sistemą veikiančiomis savybėmis, derinys.  Fermentai reguliuoja beveik visus gynybinius organizmo procesus ir yra reikšmingi apsauginės sistemos veiklai. Phlogenzym yra tikslingai sudarytas natūralių fermentų ir augalinio preparato rutozido (rutino) derinys.

Plačiau apie Phlogenzym

Panašūs straipsniai: