Enzimų terapija ir traumos

 
Enzimų terapija ir traumos

Traumos sukelia uždegimą

Pačios įvairiausios traumos ir sumušimai lydi mūsų kasdieninį gyvenimą, aktyvų poilsį ir profesionalųjį sportą. Paprastai jie pasireiškia patinimais, uždegimais ir skausmu.
Traumos dažniausiai sukelia uždegimo procesą pažeistame organe. Uždegimas – tai apsauginė vietinė kraujagyslių, jungiamojo, nervinio audinio, humoralinių ir ląstelinių veiksnių reakcijų į pažaidą visuma.

Darm mit Morbus Crohn

Uždegimo metu ląstelės gamina didelius kiekius įvairių citokinų. Kad uždegimas neužsitęstų ir nepereitų iš ūminės fazės į lėtinę, reikia citokinų perteklių neutralizuoti.

Kai pažeidimą sukėlęs veiksnys sunaikinamas – uždegimas baigiasi.

Sisteminiai enzimai ir uždegimas

Bromelainas, papainas 

Papainas ir bromelainas – tai augaliniai fermentai, kurie randami augaluose. Papaino randama papajose, bromelaino – ananasuose.
phlogenzymfermentai

 

Šių veikliųjų medžiagų atradimas medicinoje sukėlė tikrą perversmą. Medikų teigimu, už fermentų terapijos išradimą iš tiesų vertėtų skirti Nobelio premiją.

Uždegimo metu bromelainas ir papainas ardo uždegimo sukėlėjus. Tad pažeidimo vietose nyksta susikaupusių baltymų nuosėdos, ardomi mikrotrombai, gerėja mikrocirkuliacija, mažėja patinimas, skatinama pažeistų audinių regeneracija. Taip sisteminiai fermentai (papainas ir bromelainas) pagreitina natūralią uždegimo eigą ne jį slopindami, o veikdami uždegimo priežastį.

 

Rutozidas (rutinas) ir uždegimas

Rutinas yra augalų pigmentas, bioflavonoidas, kurio didelės atsargos yra tokiuose augaluose, kaip rūtos, citrusiniai vaisiai, abrikosai, vyšnios. Enzimų terapijoje rutozidas išgaunamas iš gėlės – japoninės soforos.

japonine sofora

Rutozidas naudingas organizmui dėl antioksidacinių, uždegimą slopinančių savybių. Rutinas turi dar vieną itin gerą savybę – jis kartu su vitaminu C organizme skatina kolageno sintezę ir gerina kapiliarinę kraujotaką, palaiko odos ir kremzlių struktūrą.

Fermentai bromelainas, papainas, tripsinas, chimotripsinas ir pankreatinas mažina dėl uždegimo ar traumos susidariusius patinimus. Flavonoidas rutozidas stabilizuoja kraujagyslių endotelį, todėl normalizuojasi kraujagyslių laidumas ir greičiau praeina uždegimas, patinimas ir kraujosruvos. Uždegimo procesą palankiai veikia ir rutino gebėjimas sujungti laisvuosius radikalus.

 

Sisteminiai enzimai traumatologijoje

Sisteminiai fermentai padeda išlaikyti įvairių imuninės sistemos grandžių pusiausvyrą – tai svarbu, kad infekcija neišplistų į gretimus organus bei audinius ir uždegimas galutinai nusloptų.
traumos gydymas

 

Patyrus traumą svarbu:

Kuo greičiau sumažinti patinimus, kraujosruvas;
Sumažinti uždegimą, skausmą;
Atnaujinti pažeistos vietos funkcijas;
Sutrumpinti sirgimo laiką.

 

Viena pagrindinių traumatologijos problemų – edema, sunkinanti operacijos ir regeneracijos sąlygas, stiprinanti išemiją, ilginanti gijimo laiką, didinanti infekcijos pavojų.
edema

 

Enzimai skaldo audinių irimo produktus, greitina edemų, hematomų rezorbciją. Kuo anksčiau pacientas gauna enzimų, tuo gydymas efektyvesnis.
Laiku pradėtas sisteminės enzimų terapijos preparatų vartojimas šiais atvejais labai smarkiai pagreitina patinimo, hematomos ar kraujosruvos išnykimą, greičiau rimsta uždegimo sukelti pakitimai, o kartu ir skausmas. 

traumos1

 

Sisteminė enzimų terapija ortopedijoje

Veikiant enzimams greičiau susidaro naujos kraujagyslės, rezorbuojasi edemos ir hematomos, mažėja tansplantantų atmetimo, randų atsiradimo grėsmė.

Sisteminė enzimų terapija chirurgijoje

Po chirurginių operacijų enzimai padeda greičiau užgyti žaizdoms, mažina pabrinkimą ir skausmą. Enzimai skaldo audinių irimo produktus ir dalyvauja juos šalinant, greitina edemų, hematomų rezorbciją. Gydymas būna tuo veiksmingesnis, kuo anksčiau pacientas gauna enzimų. Tokie ligoniai trumpiau gydomi ligoninėje, sutrumpėja nedarbingumo laikas, sportininkams – metas, kai jie negali treniruotis.

Pooperacinė būklė:

Bet kuri, kad ir nedidelė chirurginė intervencija, pvz., danties pašalinimas, yra trauma, į kurią organizmas reaguoja patinimu, skausmu ir uždegimu. Ir šiuo atveju sisteminė enzimų terapija pagreitina gijimo procesą ir sumažina komplikacijų riziką. Po plastinių operacijų sklandus ir greitas gijimas yra gero kosmetinio rezultato garantas.

Enzimų terapija:

mažina uždegimą, patinimą, skaus­mą, greitina kraujosruvų rezorbciją;
stiprina antibiotikų veiksmingumą;
gerina medžiagų apykaitą uždegimo vietoje;
trumpina sirgimo laiką;
aktyvina imuninę sistemą.

Enzimų terapija ir sportinės traumos

leg

Daugelio sportinių traumų priežastis yra per dideli fiziniai krūviai arba neatitikimas tarp sportininko galimybių ir fizinio krūvio. Sisteminė enzimų terapija padeda organizmui prisitaikyti prie didelių krūvių, didina darbingumą nesukeliant išsekimo ir streso.

Sporto medicinoje, sisteminę enzimų terapiją skiriant prieš rungtynes, atsiradusios traumos, sužeidimai būna ne tokie stiprūs, greičiau gyja, o vartodami sisteminę enzimų terapiją per treniruotes sportininkai tampa atsparesni infekcijoms. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad sisteminė enzimų terapija:

 • didina darbingumą ir toleranciją fiziniam ir psichiniam krūviui;
 • stabilizuoja imuninę būklę;
 • sušvelnina galimų traumų išraišką, greitina traumų gijimą.

Kas yra Wobenzym ir kam jis vartojamas?

Wobenzym – tai tikslingai sudarytas natūralių fermentų ir augalinio preparato rutozido (rutino) derinys. Fermentai greičiau suardo uždegimo metu susidariusias medžiagas. Rutozidas normalizuoja kraujagyslių sienelės laidumą, todėl spartėja patinimų, kraujosruvų rezorbcija, greičiau rimsta uždegimas, skausmas, normalizuojasi pažeistos vietos funkcija.

Kaip veikia Wobenzym

Wobenzym sudėtyje esantys fermentai bromelainas, papainas, tripsinas, chimotripsinas ir pankreatinas mažina dėl uždegimo ar traumos susidariusius patinimus. Tai aiškinama tuo, kad, veikiant preparato sudėtyje esantiems fermentams, vyksta į tarpą tarp audinių (interstitium) išėjusių makromolekulių proteolizė ir ardomi uždegimo mediatoriai (pvz., histaminas). Be to, proteazėms veikiant pažeidimo vietoje, nyksta susikaupęs fibrinas ir kitos nuosėdos, irsta mikrotrombai, gerėja mikrocirkuliacija, taigi mažėja patinimas, regeneruoja pažeisti audiniai. Flavonoidas rutozidas, kurio yra preparate, stabilizuoja kraujagyslių endotelį, todėl normalizuojasi kraujagyslių laidumas ir greičiau praeina uždegimas, patinimas ir kraujosruvos. Uždegimo procesą palankiai veikia ir rutino geba sujungti laisvuosius radikalus.

Vartojant Wobenzym:

 • Greičiau pašalinami pažeisti audiniai ir atsinaujina ląstelės.
 • Ardomi uždegimo mediatoriai, irsta mikrotrombai.
 • Sutrumpėja sirgimo laikas.
 • Spartėja kraujosruvų rezorbcija.
 • Greičiau ir labiau mažėja patinimai, skausmas.

Indikacijos:

 • Patinimas, uždegimas, skausmas, kuriuos sukelia traumos (sumušimas, patempimas, išnirimas, sporto traumos) ar operacijos.

Dozavimas:

 • Suaugusiems pacientams reikia gerti po 2 tabletes 3 kartus per parą.

Vartojimo būdai:

 • Nesukramtytas tabletes prarykite 0,5-1 valandą prieš valgymą užsigerdami stikline vandens.

02.18schema

Wobenzym vartojamas kaip pagalbinis preparatas gydant bukos traumos sukeltą pažeidimą, dėl kurio patinsta audiniai. Dozavimas. Suaugusiems asmenims vartoti po 2 tabletes 3 kartus per parą. Vartojimo būdas. Nesukramtytos tabletės prarijamos 0,5-1 val. prieš valgymą užsigeriant stikline vandens. Wobenzym vartoti negalima, jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai; jeigu yra alergija ananasams, papajos vaisiams, bičių produktams, alyvuogių žiedadulkėms; jeigu yra polinkis į alergines reakcijas; jeigu yra įgimtų ar įgytų kraujo krešėjimo sutrikimų; jeigu vartojama kraujo krešėjimą slopinančių vaistų; jeigu yra sunkus kepenų ar inkstų nepakankamumas, nėščioms moterims.

Phlogenzym sudėtyje esantis sudedamųjų medžiagų mišinys, taip pat pavieniai fermentai bromelainas, tripsinas ir rutozidas mažina traumos sukeltą patinimą. Veikiant vaistinio preparato sudėtyje esantiems fermentams vyksta tarpląsteliniame (interstitium) skystyje esančių makromolekulių proteolizė ir uždegimo mediatorių (pvz., histamino) ardymas. Be to, pažaidos vietoje proteazės skaldo susikaupusį fibriną ir kitas medžiagas, ardo mikrotrombus, todėl gerėja mikrocirkuliacija, mažėja patinimas, skatinama pažeistų audinių regeneracija.

Phlogenzym

 

Enzimų terapijos poveikis įrodytas moksliniais tyrimais

moksliniai tyrimai 1

moksliniai tyrmai5

Sisteminė enzimų terapija gali būti gera alternatyva negalintiems vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

Sisteminiais enzimų preparatais Wobenzym ir Phlogenzym buvo gydomi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sportininkai.

Plačiau apie Phlogenzym ir vaisto pakuotės lapelis>>>

Plačiau apie Wobenzym ir vaisto pakuotės lapelis>>>

 

wobenzym ir phlogenzym palyginimas

 

wobenzym ir phlogenzym palyg4

 

wobenzym ir phlogenzym palyg3

 

wobenzym ir phlogenzym palyg2

 

wobenzym ir phlogenzym palyg1

 

Literatūra:

 1. KLEIN G., KULLICH W.: Short – Term Trreatment of Painful Osteoarthritis of the Knee with Oral Enzymes. A Randomised, Double – Blind Study versus Diclofenac. Clin Dru Invest (2000): 19 (1), 15-23.
 2. KLEIN K.: Behandlung der rheumatoiden Arthritis mit Wobenzymâ im Vergleich zur Basistherapie mit Gold. In: Medizinische Enzymforschungsgesellschaft e. V. (ed.): Systemische Enzymtherapie, 17th
 3. MIEHLKE K.: Rheumabehandlung mit Enzymen ist mehr als nur antiphlogistische Therapie. In: Medizinische Enzym-Forschungsgesellschaft e. V. (ed.): Systemische Enzymtherapie, 15th Symposium, Munich, 1991.
 4. WITTENBORG A., BOCH P. R., HANISH J., SAILER R., SCHNEIDER B.: Comparitive Epidemiological Study in Patients with Rheumatic Diseases Illustrated in an Example of a Treatment with Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs versus and Oral Enzyme Combination. 
 5. Arzneimittel – Forschung / Drug Research (2000): 50 (II),8, 728-738.
 6. BAUMÜLLER M.: Therapy of Ankle Joint Distortions with Hydrolytic Enzymes – Results from a Double Blind Clinical Trial. In: G.P.H.Hermans, W.L.Mosterd (eds.): Sports, Medicine and Health. Excerpta Medica, Amsterdam, New York, Oxford (1990), 1137.
 7. RAHN H.-D., KILIC M.: Die Wirksamkeit hydrolytischer Enzyme in der Traumatologie. Ergebnise nach 2 prospektiven randomisierten Doppelblindstudien. Allgemein-arzt 19 (1990), 178.
 8. WORSCHHAUSER S.: Konsertvative Therapie der Spotverletzungen. Enzympraparate fur Therapie und Prophylaxe. Allegemeinmedizin 19 (1990), 173.

Panašūs straipsniai: