Čiurnos trauma, raiščių patempimas, raiščių plyšimas

 
Čiurnos trauma, raiščių patempimas, raiščių plyšimas

Čiurnos, raiščių patempimas, arba tiksliau – raiščių plyšimas, yra pati dažniausia trauma. Toje vietoje matoma kraujosruva ir patinimas. Nors lūžio nėra, kaulas lieka sveikas, tačiau raiščiai plyšta. Tokia trauma dažniausiai gyja gana ilgai. Po didesnių plyšimų gijimas trunka mėnesį, pusantro ir netgi du. Kiekvienos traumos gijimo terminas skirtingas. Minkštųjų audinių gijimo pagreitinti nelabai įmanoma, bet kokiu atveju jis vis tiek truks nuo 4 iki 6 savaičių.
Skausmas čiurnos traumos, raiščių patempimo ar plyšimo atveju yra natūrali būsena. Būna, kad skauda kitą vietą, jaučiamas pirštų ar blauzdos skausmas.

patempimas

leg

Ką daryti patyrus čiurnos traumą, raiščių patempimą, plyšimą?

Viskas priklauso nuo traumos sunkumo ir gydymo. Visais atvejais geriausia būtų pasirodyti gydytojui, atlikti reikiamus tyrimus, tada bus ramiau. Vos patyrus traumą, iš karto galima pavartoti enzimų (fermentų) terapijos preparatų. Fermentų terapija rekomenduojama nuo pirmos sužalojimo dienos, t.y.  kuo anksčiau, tuo geriau.

SVARBU!!!!!!!: Jeigu planuojama operacija, iki operacijos jų skirti nerekomenduojama, nes fermentai truputį mažina kraujo klampumą. Po operacijos patariama pradėti vartoti po 5-7 dienų.

Wobenzym sudėtyje esantys augaliniai fermentai greičiau suardo uždegimo metu susidariusias medžiagas, rimsta uždegimo požymiai, pagerėja kraujotaka, sumažėja tinimas. Dėl to nuslopsta skausmas ir sveikstama greičiau.

Plačiau apie Wobenzym>>>

02.18schema

Phlogenzym – tai įvairių fermentų ir flavonoido, pasižyminčio uždegimą slopinančiomis ir imuninę sistemą veikiančiomis savybėmis, derinys.  Fermentai reguliuoja beveik visus gynybinius organizmo procesus ir reikšmingi apsauginės sistemos veiklai. Phlogenzym yra tikslingai sudarytas natūralių fermentų ir augalinio preparato rutozido (rutino) derinys.

Plačiau apie Phlogenzym>>>

Panašūs straipsniai: