Informacija sportuojantiems

SU FERMENTŲ TERAPIJA VISU GREIČIU PIRMYN Į NAUJĄ SEZONĄ

Vėl prasidėjo ilgai lauktas bėgimo, ištvermės ugdymo pėsčiomis ir važiavimo dviračiu sezonas. Tačiau šiuo laikotarpiu sportininko sąnariai, kaulai, sausgyslės, raumenys ir raiščiai dažnai dar būna nepasiruošę dideliems krūviams. Todėl kaulų ir raumenų sistemos audiniuose gali būti mažų pažeidimų, kurių neišgydžius, dažnai atsiranda lėtinė skausminga pažaida. Ambicingas sportininkas neturi laiko nutraukti treniruočių ir gydytis, todėl vis daugiau sportininkų pasitiki sistemine fermentų terapija arba šiuos preparatus vartoja kartu su kitais gydymo būdais. Sudėtiniai fermentų (tokius, kaip vaistinėse be recepto parduodamus preparatus Phlogenzym ® ar Wobenzym®)preparatai kryptingai veikia natūralius organizmo savireguliacijos procesus ir padeda išvengti liekamųjų reiškinių.

Skausmas iš pradžių yra palankus simptomas

Sportuojantiems PhlogenzymIš pradžių uždegimas gydo pažeidimą. Mikrotraumos intensyviai sportuojant arba netinkamai pasirinkus krūvį, taip pat trauminiai sužalojimai ir infekcijos sukelia uždegimines organizmo reakcijas. Uždegiminiai procesai yra palanki imuninė ir gydomoji reakcija, kuri automatiškai aktyvina organizmo regeneracijos sistemas. Sistemos kartu su sudėtingomis grandinių reakcijomis padeda šalinti atsiradusią pažaidą. Šių procesų eigą reguliuoja medžiagos, vadinamos citokinais: prouždegiminiai mediatoriai pirmiausia skatina uždegiminę reakciją, vėliau priešuždegiminiai citokinai mažindami uždegimą skatina gijimą. Šie organizmo regeneracijos ir atsinaujinimo procesai dažniausiai labai skausmingi bei susiję su funkcijos sutrikimu, t. y. su judrumo sumažėjimu. Karštis, paraudimas ir patinimas yra kiti simptomai. Bet ir jie rodo, kad organizmas visiškai išnaudoja visas regeneracijos galimybes.

Su uždegimu susijęs skausmas daugiausiai kyla dėl stipraus greta esančių audinių patinimo. Greitai pasišalinus su regeneracija susijusiems medžiagų apykaitos produktams, žymiai greičiau mažėja ir patinimas. Tad fermentai padeda malšinti skausmą, nes pašalina jį sukėlusią priežastį.

Vaistų nuo skausmo keliama rizika

„Tik dėl stiprių skausmą malšinamųjų vaistų futbolo žvaigždė galėjo išbėgti į aikšę, bėgimo rekordininkė sugebėjo startuoti, profesionalus dviratininkas nepasitraukė iš kovos po pavojingo kritimo“ – tai sensacingos žiniasklaidos naujienos. Skausmą malšinamųjų vaistų vartojimas tarp profesionalių ir mėgėjų sportininkų jau seniai įprastas reiškinys. Ir profesionalai, ir mėgėjai vartoja vaistus net tada, kai neskauda, norėdami dirbtinai padidinti skausmo slenkstį ir numalšinti įprastus skausmus, kurie gali išryškėti sportuojant. JAV ir Vokietijoje atlikti tyrimai parodė, kad kas antras bėgikas prieš maratoną profilaktiškai išgeria tabletę nuo skausmo. Tačiau skausmą malšinamųjų vaistų vartojimas, nesvarbu, kokios vartojimo priežastys, lemia sunkias komplikacijas, kurias dauguma ignoruoja, arba nežino kitų galimybių – t. y. alternatyvaus gydymo, kai vartojami natūralių enzimų sudėtiniai preparatai.

Natūrali sisteminė enzimų terapija vietoje cheminių medžiagų

Sunkus įprastų skausmą malšinamųjų vaistų (vadinamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo [NVNU], pvz.: acetilsalicilo rūgšties [aspirino], ibuprofeno, diklofenako [voltareno]), nepageidaujamas poveikis gali pasireikšti kiekvieną kartą juos vartojant. Todėl vis daugiau gydytojų rekomenduoja vartoti natūralius fermentus (pvz., sudėtinį fermentų preparatą Phlogenzym). Enzimų preparatai beveik nesukelia nepageidaujamo poveikio ir gali žymiai pagreitinti uždegimo eigą bei gijimą. Kartu jie reikšmingai sumažina skausmą ir, kitaip nei įprasti skausmą malšinamieji vaistai, neslopina skausmo priežasties – uždegimo, bet aktyvina organizmo gijimo savireguliacijos procesus ir užtikrina greitesnį visavertį sužeidimų išgijimą. Juos vartojant, mažėja patinimai ir susijęs skausmas, o raumenys, sausgyslės ir sąnariai greitai vėl pasiruošia treniruotėms. Sporto ortopedė, daug kartų finišavusi Ironman-Hawaii varžybose, Uli Nieper teigia: „Sudėtiniai enzimų preparatai padeda per trumpą laiką veiksmingai numalšinti skausmą, todėl sportininkui nereikia ilgam nutraukti treniruočių. Jis gali efektyviau bei sveikiau treniruotis.“ Natūralų gijimą pagreitina be recepto vaistinėje įsigyjami sudėtiniai natūralių enzimų preparatai, pavyzdžiui, Wobenzym, Phlogenzym.

Pavojinga profilaktika įprastais skausmą malšinamaisiais vaistais

Įprastų skausmą malšinamųjų vaistų vartojimas profilaktiškai prieš intensyvią ilgą treniruotę arba treniruočių, įtemptų futbolo, dviračių varžybų ar maratono metu yra visiškai nepriimtinas. Sportuojant organizmas patiria didelį stresą, todėl padidėja įprastų skausmą malšinamųjų vaistų sukeliamo nepageidaujamo poveikio (pvz., inkstų, skrandžio, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų) atsiradimo tikimybė. Be to, toks poveikis būna žymiai sunkesnis.

  • Sportuojant raumenims reikia daugiau deguonies, o virškinimo trakte ir žymia dalimi inkstuose silpnėja kraujotaka. Diklofenakas, ibuprofenas ir kiti vaistai gali dar labiau silpninti kraujotaką. Stipriai prakaituojant gali atsirasti dehidratacija, kuriai ypač jautrūs inkstai. O vartojant skausmą malšinamuosius vaistus, inkstai dar labiau reaguoja į skysčių trūkumą.
  • Sportuojant vidaus organai gali būti pažeisti dėl sutrenkimo ar pargriuvimo. Tai turi įtakos organų veiklai, įskaitant barjerinę žarnyno sienelių funkciją, kuri gali būti sutrikdyta. Diklofenakas ar ibuprofenas papildomai ženkliai padidina virškinimo trakto sienelių pralaidumą, todėl bakterijos gali lengviau patekti į organizmą. Jų išskiriami toksinai paveikia visą organizmą, ypač inkstų funkciją.
  • Dirbtinai išjungus natūralią organizmo skausmo perspėjamąją sistemą, sportininkui kyla pavojus, kad krūviai, tenkantys sąnariams, raumenims ir sausgyslėms, bus pernelyg dideli. Kadangi NVNU slopina uždegimą, pažeidimai gali nevisiškai išgyti ir neišvengiamai pereiti į lėtinę formą. Tai dar labiau padidina ūmių traumų riziką.

NVNU (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ) nepageidaujamas poveikis

Vartojant diklofenaką, ibuprofeną ir kitus skausmą malšinamuosius vaistus, didėja rūgščių gamyba skrandyje, mažiau gaminama apsauginių virškinimo trakto gleivių. Be to, šie skausmą malšinamieji vaistai didina kraujavimų riziką. Tai atsitinka ne tik sportininkams.

Dažniausias nepageidaujamas NVNU poveikis yra pilvo skausmai dėl skrandžio opų ir ūmaus ar lėtinio kraujavimo iš skrandžio opos (viduriavimas kraujingomis išmatomis, vėmimas krauju, kraujas šlapime ir kraujavimas iš inkstų), inkstų funkcijos sutrikimas iki inkstų nepakankamumo ir ilgalaikio inkstų pažeidimo. Žymiausias atvejis Vokietijoje – „Bremer“ futbolo klubo žaidėjui Ivanui Klasnicui po ilgalaikio diklofenako vartojimo buvo diagnozuota inkstų liga, pasireiškė inkstų nepakankamumas ir atliktos dvi inkstų persodinimo operacijos.

  • Vartojant NVNU, hipertenzija sergančius žmones gali ištikti hipertenzinė krizė, reikšmingas kraujospūdžio padidėjimas sukelia pavojų gyvybei.
  • Sportininkai, ypač dviratininkai, turi žinoti, kad skausmą malšinamieji vaistai labai sumažina kraujo krešėjimą. Tai sunkinanti aplinkybė pargriuvus (operacijų metu).

IŠNAUDOKITE VISAS ATSISTATYMO GALIMYBES VARTODAMI ENZIMUS

Pagrindinis sisteminės enzimų terapijos poveikis – greičiau suardomos uždegimo metu susidarančios medžiagos, todėl sparčiau rimsta uždegimas ir skausmas. Enzimai veikia visus uždegimo parametrus – mažina patinimą, greitina kraujosruvų nykimą, veiksmingai skatina žaizdų gijimą, silpnina trombocitų agregaciją ir pasižymi fibrinoliziniu poveikiu tirpindami fibrino krešulius. Sisteminių enzimų vartojimas profilaktiškai prieš maratoną gali apsaugoti nuo patempimų, sužeidimų arba palengvinti traumas.

Sportininkai įvertino, kad Phlogenzym® labai gerai toleruojamas.

Esant vidutinio stiprumo skausmams dažniausiai taikomas analgetinis ir antiuždegiminis gydymas, skiriant NVNU (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo). JAV FDA nurodymu NVNU vaistai turi būti papildomai pažymėti nuoroda, kad jie didina širdies infarkto ir insulto riziką. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio sulaukia mažiau šalutinių veiksnių sukelianti sisteminė enzimų terapija, kurios efektyvumas ir saugumas patvirtintas klinikiniais, biocheminiais, farmakologiniais ir toksikologiniais tyrimais.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad, patyrus sporto traumą ir pradėjus vartoti Phlogenzym®, skausmas ir patinimas išnyksta greičiau nei negydomiems pacientams. Be to, žymiai sutrumpėja laikotarpis, kai negalima treniruotis.

Phlogenzym® yra veiksmingas, saugus ir gerai toleruojamas. Tai saugi alternatyva negalintiems vartoti NVNU.