Vėžį išdavė nebylūs simptomai

Kruties vezys

Šiandien iš harmoningu gyvenimu besidžiaugiančios Mildos veido nedingsta šypsena. Tačiau iki, kaip pati sako, užtarnautos ir ilgai lauktos laimės ji turėjo įveikti ilgą ir sekinantį gydymą, dvejones dėl ateities ir niūrias mintis apie mirtį. Moteris tikra – ją nuo baisiausios lemties išgelbėjo sisteminė enzimų terapija. „Išgirdę ar skaitydami apie vėžį visada pagalvojame, kad tai labai toli ir gresia kažkam kitam, bet tik ne mums. Taip galvojau ir aš, todėl nuoširdžiai tikiuosi, kad mano atvirumas privers ne vieną susimąstyti“, – pokalbį pradeda moteris.

Vėlyva diagnozė

Prieš 7 m. pasyviai stebėdama pakitusią krūtų ir spenelių formą bei nežymius pokyčius šio straipsnio herojė pamanė, kad tai tik nereikšmingi hormoniniai pakitimai. Juk prieš keletą metų ji pirmąkart tapo mama, o sudėtingas nėštumas paliko žymes visame kūne. Taip dvejus metus ignoruodama organizmo siunčiamus nebylius ženklus 35 m. moteris atsidūrė šeimos gydytojo kabinete iš kurio buvo skubiai siunčiama į Onkologijos skyrių.

„Auginant du mažamečius vaikus laiko sau tikrai nelieka. Jau nekalbu net apie išvaizdą. Nelieka laiko net sveikatos apžiūrai. Kai mano šeimos gydytoja apčiuopė padidėjusius limfmazgius nuramino, kad galbūt tai nieko blogo, bet išsitirti detaliau būtina. Viskas vyko labai greitai. Mačiau iš gydytojos veido, kad ji labai nerimauja. Esu jai labai dėkinga už viską“, – sugrįždama į praeities prisiminimus Milda nesulaiko ašarų.

Atlikus biopsiją ir kitus reikalingus tyrimus moteris išgirdo negailestingą diagnozę – trečios stadijos krūties vėžys. Vėliau jai nustatytos ir BRCA1/2 genų mutacijos. Tai reiškia, kad šis onkologinės ligos atvejis buvo paveldėta esant pagrindiniams genetiniams rizikos veiksniams. Ji tapo viena iš 17 tūkst. moterų, kurioms kasmet Lietuvoje nustatomas krūties vėžys. Gydytoja onkologė jos paklausė, kur ši buvo anksčiau, tačiau tuo metu dviejų vaikų mama negalėjo ištarti nė žodžio: „man tikrai tie žodžiai nuskambėjo kaip mirties diagnozė, o galvoje tik ir sukosi blogiausios prognozės“.

Nepakeliamai sudėtingi metai

Didžiausiu išbandymu vilnietei tapo dvi operacijos, trys chemoterapijos ir vienas biologinės terapijos kursas bei viliantis, kad gydymas padės, nuolatos atliekami tyrimai. Kad ir kaip būtų gaila, krūtų išsaugoti nepavyko, tačiau net ir praradusi šį moteriškumo simbolį žavi pašnekovė nelaikė to didžiausia nelaime.

„Blogiausia buvo matyti verkiančią šeimą ir bičiulius, matyti visų, net ir medikų, veiduose gailestį. Ne kartą sakiau vyrui, kad jei nori, geriau tegul susiranda meilužę, palieka. Mūsų santykiai visiškai pašlijo, nors nemanau, kad dėl to kalta vien onkologinė liga. Tačiau šeima iširo. Mano fizinė sveikata vis labiau atitiko psichologinę. Kitaip tariant, abi nepaliaujamai silpo. Metai buvo tikrai nepakeliamai sunkūs. Kai negalėjau nei šaukšto pakelti supratau, kad laikas ieškoti išeities ir nedelsti“, – prisiminė vilnietė.

Sveikatos šaltinį atrado pati

Ieškodama internete mokslinių tyrimų ir naujienų apie savo ligą ir iki galo pasveikti padedančius metodus ji aptiko informaciją apie Jungtinėse Amerikos valstijose ir visoje Vakarų Europoje plačiai taikomą sisteminę ęnzimų terapiją. Šis unikalus terapijos metodas padeda atgauti jėgas po visą organizmą pažeidžiančio onkologinio gydymo, gerina būklę po chemoterapijos kurso ir švitinimo radioktyviaisiais spinduliais bei teigiamai veikia imuninės sistemos ląstelių aktyvumą. Teigiamas enzimų terapijos poveikis gydant krūties, storosios žarnos, kepenų ir kitas vėžio formas patvirtintas ir klinikiniais tyrimais, todėl užsienyje šis gydymo metodas skiriamas kaip pagalba taikant tradiciniu laikomą gydymą. Atliekant tyrimus pastebėta, kad ir vėliau profilaktiškai taikant sisteminę enzimų terapiją liga neatsinaujina. Mokslinių tyrimų duomenimis taip pat nustatyta, kad ši terapija riboja naviko metastazavimą, kitaip tariant, apsunkina navikinių ląstelių skverbimąsi į audinius, metastazių susidarymą ir vėžio plitimą.

Dar spėjusi pradėti taikyti šią terapiją savo gydymo laikotarpiu Milda nedelsė pastebėti teigiamų rezultatų. Ji įsigijo visiškai natūralios sudėties vokiečių įmonės „Mucos Pharma“ vaistą, kurį taikė likus dviem dienoms iki chemoterapijos seanso, vėliau viso gydymo metu reguliariai, o pasiekus remisiją ir siekiant jaustis gerai visada sisteminę enzimų terapiją taiko ir toliau. Terapijos veikimas pagrįstas tuo, kad kovojant su liga organizme didėja enzimų reakcijos poreikis, todėl nebelieka fermentų kitų organizmo reakcijų reikmėms. Šią klaidą ištaisyti gali tik natūralūs ir specialiai pagaminti preparatai.

„Pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse ar ne tokioje tolimoje mums Vokietijoje sisteminė enzimų terapija, pilatesas, joga ir kiti sveikuoliški būdai gerai savijautai palaikyti yra taikomi ir rekomenduojami visiems sergantiems sudėtingomis ligomis. Ne vienas žinomas gydytojas pripažįsta, kad tik taikant šiuolaikinius gydymo metodus ir alternatyvius galima pasiekti geriausių rezultatų. Juk agresyvūs gydymo metodai sekina organizmą, o jo neatstačius galima ne tik dar kartą susirgti, bet ir mirti. Labai gaila, kad Lietuvoje dar nėra tokios praktikos“, – apgailestavo moteris.

Taikydama „Mucos Pharma“ sukurtą preparatą ji ne tik pradėjo daug geriau jaustis, bet ir liovėsi ilgai ją kankinęs pykinimas, uždegimas, bendras organizmo silpnumas, alkis, vidurių užkietėjimas, vangumas, padidėjęs sergamumas infekcijomis ir odos problemos. Kaip pastebėjo pati sergančioji, pirmieji gerėjančios savijautos ženklai pasirodė jau po 3 savaičių.

Sumažina ligos pasikartojimo riziką

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Onkologijos klinikos gydytoja onkologė – chemoterapeutė Edita Juodžbalienė pacientės pasirinkimą naudoti alternatyvias priemones sveikstant laiko puikiu pasirinkimu. „Sisteminė enzimų terapija – tai gydymas enzimais. Šios terapijos tikslas yra organizmo sveikatos atstatymas ir apsauga. Tai labiau ne tiesioginio vėžio gydymo, bet papildomos alternatyvios terapijos metodas. Tai pačio paciento pasirinkimo, kaip sau padėti, klausimas. Onkologijoje yra žinoma, kad sisteminė enzimų terapija mažina šalutinius radioterapijos ir chemoterapijos poveikius, sumažina ūminių spindulinių reakcijų stiprumą, trukmę, sumažina onkologinės ar kitos sudėtingos ligos ir intensyvaus gydymo sukeltų simptomų intensyvumą, pagerina sergančiųjų gyvenimo kokybę ir kt. Tačiau šios Vakarų šalyse itin populiarios terapijos negalima taikyti sergant Lapp laktozės stygiumi, hemofilija arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija“, – pastebėjo specialistė.

Enzimai ypač plačiai taikomi onkologijoje, nes būtent jie teigiamai veikia apsaugines organizmo reakcijas, didina ląstelinį ir hormoninį imunitetą, mažina fibrozės vystymąsi, gerina kraujo mikrocirkuliaciją, mažina uždegimus, aktyvina kraujotaką ir limfotaką, didina naviko imunogeniškumą, stimuliuoja imuninę sistemą. Kartu tai lemia lengvesnį biologinį naviko atskyrimą nuo sveikų audinių, gerina ir mikrocirkuliaciją, kuri greitina žaizdų gijimą ir mažina komplikacijų bei ligos atsinaujinimo tikimybę.

  1. Juodžbalienės teigimu, kiekvieno organo pašalinimas ar net ir menkiausia chirurginė invazija turi savas pasekmes: sutrinka kraujo ir limfos kelias, jaučiamas skausmas, sutrinka šlapimo pūslės, tuštinimosi ir kiti svarbūs organizmo procesai. Tad kiekvienam su liga susidūrusiam žmogui patariama atidžiai stebėti savo mitybos įpročius, vengti stresinių situacijų, paisyti poilsio ir darbo režimo bei pamažu pradėti mankštintis. Šlakus padės pašalinti gausus vandens vartojimas, tačiau visą organizmą sustiprins tik efektyvios terapijos metodai.