Sisteminė enzimų terapija – kad traumos greičiau išgytų

SISTEMINĖ ENZIMŲ TERPIJA - kad traumos greičiau išgytų

Vytenis Trumpickas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės  gydytojas
LSMU Reabilitacijos klinika

Vytenis Trumpickas kartu su kolega Rimtautu Gudu prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės prisidėjo 2007 metais. Pagrindinė V. Trumpicko darbo vieta – LSMU Reabilitacijos klinika

Pačios įvairiausios traumos ir sumušimai lydi mūsų kasdieninį gyvenimą, aktyvų poilsį ir profesionalųjį sportą. Kaip taisyklė, jie pasireiškia patinimais, uždegimais ir skausmu. Jau daugiau nei 50 metų profesionali Europos medicinos visuomenė yra supažindinama su vienu iš gydymo metodų – sistemine enzimų terapija. Pastaruoju laikotarpiu daugelio Europos šalių gydytojai šioje srityje įgijo asmeninės pozityvios patirties.

Kas tai yra sisteminė enzimų terapija?
Sisteminė enzimų terapija – tai tikslingai sudarytų hidrolizinių enzimų derinių vartojimas gydymo tikslais. Šie preparatai veikia organizmą ne vietiškai, o sistemiškai: geriamieji enzimų mišiniai rezorbuojasi plonajame žarnyne. Su krauju enzimai išplinta po visą organizmą ir susitelkia pažeidimo židiniuose.

Sisteminio poveikio enzimų preparatų  efektyvumas ir saugumas patvirtinti klinikiniais, biocheminiais, farmakologiniais ir toksikologiniais tyrimais.
Savalaikis sisteminės enzimų terapijos preparatų vartojimas šiais atvejais labai ženkliai pagreitina patinimo, hematomos ar mėlynės išnykimą, greičiau rimsta uždegiminiai pakitimai, o tuo pačiu ir skausmas. Plačiau>>>>>>

Patyrus traumą, taip pat po chirurginių operacijų (menisko) sisteminiai enzimai padeda greičiau užgyti žaizdoms, mažina pabrinkimą ir skausmą. Enzimai skaldo audinių irimo produktus ir dalyvauja juos šalinant, greitina edemų, hematomų rezorbciją. Gydymas būna tuo veiksmingesnis, kuo anksčiau pacientas gauna enzimų. Tokie ligoniai trumpiau gydomi ligoninėje, sutrumpėja nedarbingumo laikas, sportininkams – tas metas, kai jie negali treniruotis.

Sporto medicinoje skiriant preparato prieš rungtynes, atsiradusios traumos, sužeidimai būna ne tokie stiprūs, greičiau gyja, o vartojant jį per treniruotes, sportininkai tampa atsparesni infekcijoms. Sistemine enzimų terapija buvo gydomi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sportininkai.