Menisko plyšimai

Kelio sąnario menisko plyšimai – viena dažniausių sportinių traumų, kuri smarkiai sutrikdo kelio sąnario funkciją. 

kelias

Meniskai gali įplyšti dėl įvairių traumų, kurių metu kelis yra sukamas ir jam tenka didelis spaudimas, arba dėl netiesioginio stipraus smūgio į kelį iš šono.

Didžiausia rizika patirti menisko plyšimą – sportininkams, ypač futbolininkams, tenisininkams, krepšinio žaidėjams. Taip pat didesnė rizika senesniems žmonėms dėl amžinių menisko pakitimų. Senstant meniskai nusidėvi ir gali plyšti net dėl menkiausios traumos.

Kelio sąnario menisko plyšimo simptomai

Simptomai priklauso nuo to, kuris meniskas yra plyšęs. Jeigu plyšta vidinis meniskas, pasireiškia vidinės kelio pusės skausmas, o jeigu plyšta išorinis meniskas – išorinės kelio pusės skausmas. Plyšus meniskui, kelis užsifiksuoja sulenktoje padėtyje ir, bandant jį ištiesti, sukti ar kryžiuoti kojas, vargina smarkus ir aštrus skausmas (taip atsitinka, kai atplyšta menisko dalelė ir įstringa sąnariniame paviršiuje).

Kiti būdingi požymiai:

– pažeisto kelio sutinimas, paraudimas;

– traškėjimas ir braškėjimas.

Sutinimui (edemai)  gydyti rekomenduojamas Phlogenzym. Patyrus traumą, rekomenduojama pradėti vartoti kaip galima greičiau. Išgėrus pirmą Phlogenzym dozę, didžiausia tripsino ir bromelaino koncentracija kraujo plazmoje bus 2–3 dieną.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

PHLOGENZYM sudėtyje esantis sudedamųjų medžiagų mišinys, taip pat pavieniai fermentai bromelainas, tripsinas ir rutozidas mažina traumos sukeltą patinimą. PLAČIAU>>>>